The Distinguished Gentleman’s Ride: elegancko przeciw rakowi!

The Distinguished Gentleman’s Ride Rajd Motocyklowy

Co roku, w kilku polskich miastach, odbywa się polska edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride.

tekst: Mor / foto: DGR Wrocław

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która rozgrywa się w jednym terminie, w ponad 410 miastach na całym świecie. W Polsce miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

The Distinguished Gentleman's Ride Wrocław
The Distinguished Gentleman’s Ride | Styl ponad wszystko

The Distinguished Gentleman’s Ride Polska – eleganccy motocykliści kontra rak prostaty

DGR to prawdziwe święto miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów i nie tylko. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie www.gentlemansride.com

The Distinguished Gentleman’s Ride Polska – jak to działa?

O co chodzi? Uczestnicy przejazdu wspierają charytatywną zbiórkę funduszy na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić datek na walkę z rakiem.

Organizatorzy kładą spory nacisk na „dżentelmeński” aspekt rajdu.

Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

The Distinguished Gentleman’s Ride Polska – partnerzy

The Distinguished Gentleman’s Ride w Polsce odbywa się przy wsparciu Triumph Polska. Każdy uczestnik przejazdu otrzyma zaproszenie na jazdę testową dowolnie wybranym motocyklem tej marki. Na Gentleman’ów i Lady’ski czekają również inne niespodzianki i nagrody.

The Distinguished Gentleman's Ride
The Distinguished Gentleman’s Ride Polska | Dżentelmeni i Lejdiski 2016

The Distinguished Gentleman’s Ride – początki

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie, uzbierało ponad 277.000 dolarów. W zeszłym roku w zabawie udział brało 37.000 uczestników z 79 krajów zbierając ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty!

The Distinguished Gentleman's Ride 2015
The Distinguished Gentleman’s Ride

The Distinguished Gentleman’s Ride – rejestracja

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.

Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów trzeba zarejestrować się na stronie internetowej www.gentlemansride.com wybierając miasto.

Po zgłoszeniu każdy uczestnik dostanie wszystkie informacje potrzebne do wzięcia udziału w imprezie.

DGR_PLAKAT_2016 The Distinguished Gentleman's Ride 2016 Poster
The Distinguished Gentleman’s Ride | plakat

The Distinguished Gentleman’s Ride – pierwsza Polska edycja

Pierwsza polska edycja we Wrocławiu odbyła się we 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy UNIKAT – wrocławskiego warsztatu kastomizującego motocykle. W tym roku The Distinguished Gentleman’s Ride zagości we Wrocławiu już po raz trzeci.