Motocykle Victory znikają z rynku. Co dalej?

motocykle victory indian koniec produkcji

Motocykle Victory znikają z rynku, Polaris zamyka markę |

Victory Motorcycles wkrótce zniknie z rynku. Poinformował o tym amerykański gigant Polaris, który jest też właścicielem marki Indian. Co ta decyzja oznacza dla posiadaczy motocykli Victory?

tekst: Artur Skibiński / foto: Victory Motorcycles, Polaris

W ciągu 18 lat swojego istnienia firma dzielnie radziła sobie na rynku północnoamerykańskim, a motóry Victory plasowały się na czwartej pozycji sprzedaży. Jednak popyt globalny na poziomie jedynie 10,000 sztuk zadecydował o zamknięciu marki Victory. Proces ten ma zacząć się natychmiast i trwać do 18 miesięcy.

motocykle victory motocykle indian zakończenie produkcji
Motocykle Victory znikają z rynku.

Motocykle Victory – co dalej?

Co to oznacza dla właścicieli motocykli Victory? Póki co praktycznie nie odczują zmian. Amerykańskie i brytyjskie oddziały Victory zobowiązały się wspierać klientów przez następne 10 lat z opcją przedłużenia o kolejne lata. Ma to dotyczyć usług serwisowych oraz dostarczania części.

Finalnie mamy też jedną dobrą wiadomość. Wszystkie patenty i technologie Victory pozostają własnością Polarisa. Dzięki temu możemy mieć nadzieję, że posłużą one do rozwoju marki Indian Motorcycles, która również należy do amerykańskiego koncernu.

motocykle indian victory projekt design
Nowe motocykle Victory – już tylko na papierze