Pedersen i Lambert NAJSZYBSI W LUBLINIE. Speed Car Motor Lublin odjechał trening punktowany

Pedersen i Lambert NAJSZYBSI W LUBLINIE |

Speed Car Motor Lublin w piątkowe popołudnie rozegrał pierwszy w tym sezonie trening punktowany. Najlepszą parą dnia okazali się Bjarne Pedersen i Robert Lambert.

Drugie miejsce zajęli Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa, a trzecie Daniel Jeleniewski i Emil Peroń. Najlepiej indywidualnie punktującym zawodnikiem treningu był Jakub Jamróg, który tylko raz oglądał plecy rywali.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Kibice zebrani na stadionie przy al. Zygmuntowskich po raz pierwszy zobaczyli swoich ulubieńców w poważniejszym ściganiu spod taśmy. Oprócz zawodników Speed Car Motoru Lublin w treningu wzięli udział Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) i Jakub Jamróg (Grupa Azoty Unia Tarnów), który startował w miejsce Dawida Lamparta (Stal Rzeszów). Trener Dariusz Śledź przyznaje, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Pedersen i Lambert | najlepsza lubelska para

Trening punktowany Speed Car Motor Lublin | Dariusz Śledź

– Cieszę się, że w końcu pościgaliśmy się spod taśmy. Widać, że jest to początek sezonu, ale chłopaki wypadli bardzo pozytywnie. Musimy wziąć pod uwagę, że dziś były testowane różne rozwiązania sprzętowe, chłopaki zmieniali motocykle i ich ustawienia, także to było traktowane treningowo, aczkolwiek wyścigi były bardzo na poważnie – skomentował Dariusz Śledź.

Najsilniejszy okazał się duet Bjarne PedersenRobert Lambert, którzy trening punktowany zakończyli z dorobkiem 21 „oczek”.

pedersen i lambert punktowany turniej par
Bjarne Pedersen i Robert Lambert | Speed Car Motor Lublin

Trening punktowany Speed Car Motor Lublin | Bjarne Pedersen

– To było dobre spotkanie treningowe. Razem z Robertem świetnie rozumieliśmy się na torze. Jest dobrym zawodnikiem. Tor był dzisiaj śliski, ale tego się spodziewałem. Teraz wracam do domu i wiem trochę więcej czego mam się spodziewać w przyszłości. Mam nadzieję, że następnym razem będzie można jeździć trochę ostrzej – powiedział Bjarne Pedersen, który zdobył 10+3 pkt.

Robert Lambert na torze wyglądał tak, jakby przejeździł na nim przynajmniej sezon. Jak przyznaje, polubił lubelski owal i już nie może doczekać się ligowych spotkań.

Trening punktowany Speed Car Motor Lublin | Robert Lambert

– W czwartek mieliśmy trening i było trochę ślisko, ale polubiłem ten tor. Jeśli będę miał na nim lepszą przyczepność, tym lepiej dla mnie. Dzisiaj próbowałem dwóch motocykli. Jeden okazał się nie najlepszy – ten, na którym jechałem w dwóch ostatnich biegach. Przyjechałem na nim trzeci, więc nie mogę być w pełni zadowolony. Jeśli miałbym jeszcze jeden, też bym go przetestował. Dziś był tylko test – mecz, a ja wyczekuję już ligowego spotkania – przyznał 19 – latek.

lambert punktowany turniej par
Robert Lambert | Speed Car Motor Lublin

Na trybunach stadionu przy al. Zygmuntowskich zasiadło ok. 350 widzów.

Wyniki:

Para I – 21
1. Bjarne Pedersen – 10+3 (2*,2*,2*,2,2)
2. Robert Lambert – 11+2 (3,3,3,1*,1*)

Para III – 19
5. Paweł Miesiąc – 11+1 (3,2,1,3,2*)
6. Maciej Kuciapa – 8+3 (2*,1*,0,2*,3)

Para V – 14
9. Daniel Jeleniewski – 11 (2,3,3,3,d)
10. Emil Peroń – 3+1 (1*,0,0,0,2)

Para VI – 13
11. Jakub Jamróg – 13 (3,3,3,1,3)
12. Kamil Brzeziński – 0 (0,0,d,0,0)

Para II – 12
3. Stanisław Burza – 6 (1,2,2,1,0)
4. Patrick Hansen – 6 (0,1,1,3,1)

Para IV – 9
7. Oskar Bober – 9 (1,1,2,2,3)
8. Maciej Kuromonow – ns

Speed Car Motor Lublin | Sparingi

W następny weekend drużyna Speed Car Motor Lublin odjedzie dwa sparingi z Arge Speedway Wandą Kraków. Pierwszy odbędzie się 1 kwietnia na torze w Lublinie, a dzień później podopieczni Dariusza Śledzia pojadą na rewanż do Krakowa.

Wciąż można kupować karnety na mecze Speed Car Motoru Lublin w sezonie 2017. Więcej informacji znajdziesz – TUTAJ

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć z piątkowego treningu punktowanego:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.