Robert Lambert z urazem nadgarstka, ale gotowy do jazdy

Robert Lambert podczas meczu ligi angielskiej pomiędzy Newcastle Diamonds i Workington Comets nabawił się kontuzji. W swoim drugim biegu tego spotkania, zawodnik upadł na tor, po czym został odwieziony do szpitala. Wstępne badania wykazały złamanie ręki w nadgarstku.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Robert Lambert: kontuzja nadgarstka

Robert Lambert kilka dni temu podczas zawodów z cyklu Championship Knock Out Cup, w których jego Newcastle Diamonds rywalizowało z Workington Comets nabawił się urazu nadgarstka. Po upadku w swoim drugim wyścigu został przewieziony do szpitala, gdzie wstępne badania wykazały złamanie ręki w nadgarstku.

To, że żużel jest sportem dla twardzieli wiemy nie od dziś. Pokazał to ostatnio Jason Doyle w Grand Prix Danii w Horsens, który ze złamaną stopą w prawej nodze dojechał do finału, gromadząc ostatecznie bezcenne 15 punktów.

Robert Lambert: stan zdrowia zawodnika

Podobnie jest z młodym Brytyjczykiem, który przyznaje, że jest w pełni gotowy do ścigania. We wtorek pojechał w meczu ligi Szwedzkiej, gdzie przywiózł 4 punkty (2,0,0,2), natomiast we środę był gotowy do jazdy w Manchesterze, jednak te zawody zostały odwołane.

– Jechałem we wtorek w Szwecji i miałem nadzieję na ściganie we środę w Manchesterze, ale spotkanie zostało odwołane. Czuję się dobrze, ale nadgarstek czasami boli. Jednak, gdy jechałem w Szwecji, to wcale nie czułem bólu w nadgarstku. Boli mnie natomiast moja szyja i ramię – zaznaczył 19-latek.

Już w najbliższą sobotę na torze w King’s Lynn odbędzie się 1. półfinał DPŚ. W składzie drużyny Wielkiej Brytanii widnieje nazwisko Roberta Lamberta. 19-latek jest w pełni zmotywowany do jazdy w barwach narodowych i potwierdza, że będzie w pełni gotowy na sobotnie zawody. Nie będzie go natomiast 9 lipca w meczu pomiędzy Speed Car Motor LublinKSM Krosno. Najprawdopodobniej Brytyjczyk przywdzieje lubelskie barwy dopiero 15 lipca w meczu wyjazdowym z Naturalna Medycyna PSŻ Poznań.

Mogę potwierdzić, że będę w pełni gotowy na sobotnie zawody w King’s Lynn. Natomiast nie będę mógł pojechać dla Lublina 9 lipca, ponieważ mam wtedy zaplanowany mecz w drużynie Newcastle Diamonds – zakończył Lambert.

Speed Car Motor Lublin najbliższe spotkanie na stadionie przy Al. Zygmuntowskich odjedzie 9 lipca z drużyną KSM Krosno. Następnie koziołki o ligowe punkty powalczą w wyjazdowych spotkaniach w Poznaniu i Ostrowie Wlkp, kolejno 15 i 16 lipca.

Cały terminarz spotkań Speed Car Motoru Lublin znajdziesz – TUTAJ