Porsche Supercup: Piotr Parys Junior z pierwszymi punktami

Po bardzo dobrym weekendzie na Hungaroringu Piotr Parys Junior zdobył swoje pierwsze punkty w Porsche Supercup. Osiemnastoletni kierowca z Lublina jest namłodszym debiutantem w historii tej serii.

Tekst: Artur Skibiński, foto: Archiwum Piotra Parysa

Za nami 5. runda Porsche Mobil1 Supercup. Polscy kibice mogą być szczególnie dumni, ponieważ wszyscy nasi rodacy startujący w barwach Olimp Racing zdobyli punkty. Konkurencję zdeklasował niemiecki kierowca Michael Ammermüller. Drugi na mecie, ze stratą nieco ponad 2 sekund, zameldował się Norweg, Dennis Olsen. Podium zamknął Brytyjczyk, Daniel Cammish ze stratą blisko 3,5 sekundy do zwycięzcy.

Najlepszy z Polaków, Robert Lukas, uplasował się na 4. pozycji ze stratą 8 sekund. Robert awansował tym samym na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.  parys

Szczególnie cieszy wynik Piotrka Parysa. Młody kierowca z Lublina zdobył 7 punktów po bardzo dobrym weekendzie na węgierskim torze. Piotr wystartował z 10. pola i po bardzo równej jeździe zajął 9. pozycję na mecie wyścigu, tym samym wskakując na 19 pozycję w generalce.

Ostatnim kierowcą z teamu Olimp Racing z dorobkiem punktowym został Igor Waliłko, który zakończył rywalizację na 14 pozycji. Pozwoliło mu to awansować na 13 pozycję w generalce.

Kolejny wyścig odbędzie się na belgijskim torze Spa-Francorchamps 18-20 sierpnia.