Pixers Ring – mamy nowy tor wyścigowy w Polsce

tor pixers ring krzywe start / meta

Pixers Ring – nowy tor wyścigowy na Dolnym Śląsku. Obiekt zapewnia 2 kilometry trasy dla fanów szybkiej jazdy.

Szybka jazda samochodem i motocyklem na najwyższej jakości trasie. Brzmi interesująco? Obiekt przygotowano z myślą o tych, którzy w bezpiecznych warunkach chcą sprawdzić siebie i swoje auto/motocykl. Na torze Pixers Ring swoich sił spróbować mogą zarówno profesjonaliści jak i amatorzy.

Tor Pixers Ring zagospodarował nieczynne lotnisko w Krzywej

Nieczynne lotnisko w Krzywej otrzymało drugie życie. Powstał tu 2-kilometrowy odcinek do szybkiej jazdy samochodami i motocyklami. Tor Pixers Ring to jedyne takie miejsce na Dolnym Śląsku. Jest to też jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie fani prędkości będą mogli rozgrzać silniki do czerwoności.

Pixers Ring zapewnia najlepsze warunki do szybkiej jazdy

W Europie jest ponad 150 torów, na których można ćwiczyć swoje umiejętności i sprawdzić się w roli kierowcy wyścigowego. Są to takie miejsca, jak tor Ascari w Hiszpanii czy Paul Ricard we Francji. W Polsce nie brakuje miłośników szybkiej jazdy, ale wciąż niewiele jest torów z profesjonalnym i, przede wszystkim, bezpiecznym zapleczem.

Pixers Ring – lokalizacja / dojazd / adres

Pixers Ring znajduje się w miejscowości Krzywa na Dolnym Śląsku. Obiekt położony jest 100 kilometrów od Wrocławia, blisko autostrady A4, na trasie Berlin-Wrocław. Poniżej znajdziecie mapę dojazdu i adres obiektu.


Pixers Ring – ceny / cennik track day

Cennik korzystania z obiektu startuje od kwoty 79zł za 0.5h sesję.

Ceny karnetów:

  • 4h – cena 420zł
  • 10h – cena 1050zł

Pełny cennik i inne warianty cenowe znajdziecie na stronie internetowej Pixers Ringu.

Na miejscu można też wypożyczyć jeden z kilkunastu supersamochodów. To szansa, by poprowadzić sportowe Lamborghini czy elektryczną Teslę. W ofercie znajdą się też: Ferrari, Porsche, a także stworzone do jazdy po torze bolidy, jak KTM X-Bow. Na wielbicieli klasyki i charakterystycznego pomruku silnika czekać będą takie perełki jak Mustang 1964 czy Dodge Charger 1970.

Na tor można przyjechać swoim samochodem i w bezpiecznym miejscu przetestować jego możliwości. Tor Pixers Ring jest miejscem przyjaznym każdemu kierowcy.

– tłumaczy Maciej Białek z firmy PIXERS, sponsora toru.

Oprócz nitki do jazdy wyścigowej, na torze Pixers Ring znajdziemy minikarting i specjalne odcinki do jazdy bokiem, czyli driftingu. Ci, którzy chcieliby poczuć się za kółkiem jeszcze pewniej, mogą wykupić pakiet szkoleń w zakresie bezpiecznej jazdy. Dzięki nim nauczymy się na przykład, jak wyprowadzić auto z poślizgu oraz jak dostosować prędkość do mokrej nawierzchni.

Układ toru:

układ toru pixers ring trasa

Dodatkowe atrakcje:

Tym, którzy nie chcą od razu siadać za kierownicę, udostępnione zostaną symulatory jazdy w salonie VR (Virtual Reality). Dzięki technologii przeniesiemy się na wirtualny tor i bez obaw będziemy mogli spełnić najśmielsze motoryzacyjne marzenia.

Właściciele toru przygotowali też coś dla młodzieży. Już w lipcu otwarty będzie tor do skimboardingu. To sport wodny, który polega na ślizgu na desce po płytkiej tafli wody. Co więcej, na terenie Pixers Ring powstanie strefa relaksu na plaży, w której zaparkują foodtrucki. Za kilka miesięcy będzie można wypróbować swoich sił surfując na sztucznych falach czy spróbować lotu w tunelu aerodynamicznym.

Hotele:

Na terenie obiektu budowana jest też infrastruktura restauracyjno-hotelowa, dzięki której kilkugodzinną zabawę będzie można wydłużyć w kilkudniowy pobyt.

 

Oficjalnie tor otwiera się 8 lipca 2017r.
Z obiektu można korzystać CODZIENNIE od 10:00 do 22:00.

Bieżące informacje o eventach, imprezach i track day’ach znajdziecie na facebooku obiektu: facebook.com/PixersRing

oraz stronie: www.pixersring.pl/

Poniżej znajdziecie kilka fotek z otwarcia obiektu: