Robert Lambert z kontuzją nogi i wygraną w IMEJ!

Speed Car Motor Lublin skład 2018 | Robert Lambert Speed Car Motor Lublin skład 2018 | Robert Lambert

Kibice żużla w Lublinie na chwilę wstrzymali oddech po tym, jak Robert Lambert poinformował o kontuzji, jakiej nabawił się w środowym spotkaniu angielskiej Premiership. Wstępne diagnozy wykazały skręcenie nogi żużlowca.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin: kontuzja Roberta Lamberta

Robert Lambert w minioną środę poinformował na jednym z portali społecznościowych o kontuzji, jakiej nabawił się podczas meczu Kings Lynn Stars z Wolverhampton Wolves. Wstępne diagnozy mówiły o skręceniu nogi zawodnika, co dla klubu Speed Car Motoru Lublin i miejscowych kibiców oznaczałoby poważne osłabienie przed drugim meczem półfinałowym z TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp. 19-latek z Norwich jest już po dokładnych badaniach lekarskich.

– Naciągnąłem ścięgna w mojej nodze, więc czeka mnie długi okres rekonwalescencji, zanim je do końca wyleczę i wrócę do takiego ścigania, jakbym chciał. Na ten moment kontuzja na to nie pozwala – przyznaje Lambert.

Speed Car Motor Lublin: Robert Lambert gotowy na play-off

Robert Lambert po zakończeniu rundy zasadniczej plasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej. Trener Koziołków, Dariusz Śledź zapewniał, że Brytyjczyk będzie z drużyną w najważniejszych momentach sezonu, a takim momentem są spotkania fazy play-off. Pomimo urazu nogi, start 19-latka w drugim meczu półfinałowym przeciwko TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. jest niezagrożony.

– Mogę zapewnić, że wystąpię w meczu fazy play-off przeciwko drużynie z Ostrowa i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc mojemu klubowi z Lublina w awansie do pierwszej ligi – powiedział 19-latek.

Speed Car Motor Lublin: Robert Lambert mistrzem Europy juniorów

Lambert ze względu na kontuzję odpuścił starty w ostatnich meczach ligi angielskiej. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że w sobotnie popołudnie zawodnik Speed Car Motoru Lublin wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Daugavpils, w którym zajął pierwsze miejsce i tym samym został Indywidualnym Mistrzem Europy do lat 21.

Speed Car Motor Lublin – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.: rewanż

Drugi mecz półfinałowy pomiędzy Speed Car Motorem Lublin i TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp. odbędzie się 3 września o godzinie 18:30 w Lublinie na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5. W pierwszym spotkaniu fazy play-off tych drużyn Motor minimalnie uległ ekipie z Ostrowa 46:44.