Jedziemy o awans. Speed Car Motor Lublin – Ostrovia Ostrów Wlkp.: awizowane składy

W najbliższą niedzielę w ramach 2. rundy półfinałowej 2. Ligi Żużlowej, drużyna Speed Car Motoru Lublin zmierzy się na własnym torze z TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp. Znamy awizowane składy na to spotkanie!

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.: awizowane składy

Pierwsza potyczka półfinałowa obu zespołów zakończyła się wynikiem 46:44 na korzyść ostrowian. Drużynie z wielkopolski awans do finału zapewni więc każde zwycięstwo, remis lub porażka jednym punktem. Jednak faworytem tego spotkania są podopieczni Dariusza Śledzia.

Speed Car Motor Lublin – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Przemawia za tym obecność w awizowanym składzie Roberta Lamberta, który przed tygodniem został Indywidualnym Mistrzem Europy Juniorów. Oskar Bober na pozycji juniorskiej, który zna lubelski owal jak własną kieszeń, to kolejny handicap Motoru. Atut własnego toru i kibice żółto – biało – niebieskich na poziomie Ekstraligi mogą okazać się gwoździem do trumny ekipy z Ostrowa.

Speed Car Motor Lublin – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.: awizowane składy

Można być pewnym, że podopieczni trenera Mariusza Staszewskiego tanio skóry nie sprzedadzą. Do składu Ostrovii, po kontuzji obojczyka wraca dobrze znany lubelskim kibicom Sam Masters, który będzie liderem przyjezdnych. Dość solidnie wygląda także duet polskich seniorów BrzozowskiDolny, jednak nie tak dobrze, by znacznie zagrozić gospodarzom.

Speed Car Motor Lublin – TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

Dwa punkty zaliczki mogą okazać się dla TŻ Ostrovii zbyt małą przewagą w walce z niesionymi kilkutysięcznym dopingiem kibiców Koziołkami. Dla obu ekip będzie to arcyważny mecz i jeśli podopieczni Mariusza Staszewskiego od początku trafią z przełożeniami motocykli, zapowiada się niezwykle ciekawe, zacięte spotkanie!

Kto awansuje do finału i powalczy o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej? Odpowiedź w niedzielny wieczór na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5. Początek spotkania godz. 18:30.

Wygraj z Motórem bilety na niedzielny mecz! Więcej: TUTAJ

Wszystkie dotychczasowe wyniki meczów Speed Car Motoru Lublin: TUTAJ

Awizowane składy:

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.:
1. Kenneth Hansen
2. 
Łukasz Sówka
3. 
Kamil Brzozowski
4. 
Patryk Dolny
5. 
Sam Masters
6. Kamil Nowacki

Speed Car Motor Lublin:
9. 
Bjarne Pedersen
10.
11. 
Paweł Miesiąc
12. Robert Lambert
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Bober
15. Emil Peroń

Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak