Motoryzacja przyszłości: Audi Airbus Italdesign Pop.up Next

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości |

Podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie, Audi, Italdesign i Airbus zaprezentują „Pop.Up Next” – w pełni elektryczny, automatyczny pojazd koncepcyjny. Tak, wg. Audi, ma wyglądać motoryzacja przyszłości.

tekst/foto: inf. prasowa

„Pop.Up Next” ma umożliwiać poruszanie się zarówno w poziomie jak i w pionie. W przyszłości takie właśnie pojazdy mają transportować ludzi w miastach – po drogach i w powietrzu, rozwiązując w ten sposób problem korków drogowych.

Dominującym elementem wnętrza jest 49-calowy ekran, a interakcja pomiędzy człowiekiem a maszyną odbywa się za pomocą rozpoznawania mowy, rysów twarzy, śledzenia ruchu gałek ocznych (tzw. eye-tracking) oraz funkcji dotykowych.

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT - wnętrze
Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT – wnętrze

Ultralekka, dwuosobowa kabina pasażerska może zostać połączona albo z modułem samochodowym, albo z modułem latającym. Audi wspiera cały projekt dostarczając wiedzy i doświadczenia w zakresie technologii akumulatorów i automatyzacji jazdy.

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT
Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT – w locie

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | WIZJA

„Tam, gdzie pracuje się nad koncepcjami mobilności w miastach i zróżnicowanych ludzkich potrzeb, potrzebna jest niczym nie ograniczona kreatywność. Italdesign jest inkubatorem innowacyjnych rozwiązań technicznych i radykalnych rozwiązań prototypowych. Pop.Up Next to ambitna wizja trwałej zmiany życia w metropoliach przyszłości” – powiedział dr Bernd Martens, członek zarządu AUDI AG.

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości / MIASTO PRZYSZŁOŚCI

Italdesign projektuje futurystyczne pojazdy koncepcyjne dla Audi i dla innych klientów z całego świata. Jörg Astalosch, dyrektor zarządzający Italdesign, wyjaśnia: „W przyszłości, reguły rządzące miejską mobilnością będą dyktowane przez wielu graczy. Jesteśmy bardzo dumni, że przy projekcie mającym przynieść rozwiązania dla mobilności przyszłości możemy współpracować z firmą Airbus, jednym z największych na naszym globie przedsiębiorstw przemysłu lotniczego.”

Astalosch postrzega Pop.Up Next jako koncepcję uniwersalnego pojazdu dostępnego na życzenie, mogącego otworzyć przed mieszkańcami miast możliwość poruszania się w kilku płaszczyznach. Italdesign korzysta z sieci miast, uniwersytetów i różnych innych podmiotów, by lepiej przewidywać i projektować przyszłość mobilności w miastach. Pierwsza wersja pojazdu Pop.Up miała swą premierę w Genewie rok temu.

Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT
Motoryzacja przyszłości / samochód przyszłości | Audi-Airbus-Italdesign POP.UP NEXT – dron

Więcej informacji na temat pojazdu koncepcyjnego Pop.Up Next znaleźć można pod adresem https://www.italdesign.it/geneva2018.