GP Argentyny MotoGP 2018: mokro czy sucho? Z pewnością bardzo emocjonująco.

MotoGP 2018 MotoGP 2018

Drugi wyścig MotoGP w sezonie 2018 na torze Termas de Rio Hondo wygrał Cal Cruthlow. Drugie miejsce na podium zajął Johann Zarco, a trzecie Alex Rins.

tekst: Artur Skibiński, foto: Foxsports

MotoGP 2018 | Relacja

Niecodzienny widok podczas startu wyścigu. James Miller ruszył z pole position z przewagą 30 metrów, a Marc Marquez wbrew regulaminowi (niedozwolona jest jazda pod prąd zarówno w parku maszyn jak i podczas wyścigu) musiał przejechać przez pit lane, po tym jak zgasł mu motocykl. Z kolei Dani Pedrosa zaliczył highside już na pierwszym okrążeniu.

Kolejne okrążenia to nieustanne emocje. Mokre plamy i wilgoć na torze sprawiały, że wyścig był bardzo niebezpieczny. Marquez goniąc stawkę po zmianie motocykla, uderzył w tylne koło Aleix’a Espargaro. Hiszpan po decyzji sędziów oddał pozycję, ale to nie był koniec niesamowicie szybkiej i niebezpiecznej jazdy Marqueza.

MotoGP 2018
MotoGP 2018

Zaciekła walka trwała w czołówce między czterema kierowcami. Miller bronił się wielokrotnie przed atakami Rinsa, by na 7 okrążeniu przed metą spaść na 4 pozycję i stracić szanse na podium. Marc Marquez na 4 okrążenia przed końcem uderzył w Valentino Rossiego, który wypadł z toru tracąc 6 miejsce w wyścigu. Marquez za nieodpowiedzialną jazdę otrzymał 30 sekund straty, a po wyścigu nie został wpuszczony do boxu Yamahy, by przeprosić Rossiego. Tymczasem Cal Cruthlow wygrał 750 wyścig dla Hondy.

MotoGP 2018 | Moto2

Zawodnicy rozpoczęli wyścig na mokrej nitce toru. Mattia Passini był bezkonkurencyjny, drugi był Xavi Vierge, ostatnie, trzecie miejsce na pudle zajął Miguela Oliveiry.

MotoGP 2018 | Moto3

W trudnych, zmiennych warunkach po raz pierwszy w karierze zwyciężył Marco Bezzecchi, drugi był Aron Canet, a podium zamknął Fabio DiGiannantonio.

Kolejna runda już za dwa tygodnie, 22 kwietnia w USA na torze Circuit Of The Americas.