Bartosz Smektała najlepszy w Finale Srebrnego Kasku. Lublinianie poza podium.

W czwartkowy wieczór na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5 odbył się Finał Srebrnego Kasku. Najszybszy okazał się żużlowiec Fogo Unii Leszno – Bartosz Smektała (13), drugi był Maksym Drabik (12+3), a trzecią lokatę zajął Robert Chmiel (12+2).

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Finał Srebrnego Kasku w Lublinie: wyniki

Najszybszy na lubelskim owalu okazał się Bartosz Smektała, zdobywca 13 oczek. Ze świetnej strony pokazał się także junior pierwszoligowego ROW Rybnik – Robert Chmiel (12+2). To właśnie młodzieżowiec rybnickich rekinów stoczył bój o 2. miejsce w zawodach w biegu dodatkowym z Maksymem Drabikiem. W tym starciu lepszy okazał się junior Sparty Wrocław i to on stanął na wyższym stopniu podium.

Nieco więcej lubelscy kibice spodziewali się po młodzieżowcach swojego klubu. Oskar Bober zapisał przy swoim nazwisku 9 oczek, co dało mu 8. miejsce w zawodach. Nieco lepiej zaprezentował się Wiktor Lampart, który zdobył 10 punktów, plasując się na 6. pozycji.

Finał Srebrnego Kasku był jednocześnie krajowymi eliminacjami do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Promocję do IMŚJ uzyskali zawodnicy, którzy w lubelskim finale zajęli pierwsze cztery lokaty. Natomiast piątego żużlowca wybierze Główna Komisja Sportu Żużlowego.