Turniej Nice Cup już dziś na torze w Lublinie. Peroń i Kuromonow na liście startowej.

W poniedziałkowe popołudnie na torze przy Al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie odbędzie się kolejna runda turnieju Nice Cup. Na liście startowej znaleźli się dwaj wychowankowie Speed Car Motoru Lublin – Emil Peroń Maciej Kuromonow.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Turniej Nice Cup w Lublinie: lista startowa

Turniej Nice Cup organizowany przez sponsora głównego rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej, przeznaczony jest dla najmłodszych adeptów sportu żużlowego, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Każdy z zawodników przed zawodami bierze udział w losowaniu silników Jawa 500cc 2V, których sponsorem jest firma Nice. Dzięki temu, każdy z uczestników turnieju ma szansę startować na podobnych jednostkach, a szanse są bardziej wyrównane.

Emil Peroń

Turniej składa się z 15 wyścigów (12 biegów fazy zasadniczej + 2 biegi półfinałowe i finał). Trzech najszybszych jeźdźców poniedziałkowych zawodów otrzyma od firmy Nice vouchery na części do motocykli żużlowych.

Na liście startowej znalazło się 12 żużlowców, w tym dwaj wychowankowie Speed Car Motoru Lublin – Emil PerońMaciek Kuromonow.

Początek zawodów o godz. 17:00, wstęp WOLNY.

Lista startowa:

1. Aureliusz Bieliński
2. Mateusz Rząsa
3. Piotr Pióro
4. Bartłomiej Kowalski
5. Kevin Fajfer
6. Aleks Rydlewski
7. Maciek Kuromonow
8. Filip Nizgorski
9. Emil Peroń 
10. Karol Żupiński
11. Michał Curzytek
12. Tomasz Orwat

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car