HEC Competiton w Cegielni Wierzchowina za nami

Hard Enduro Cegielnia Hec Competition plakat

Stara cegielnia Wierzchowina była miejscem gdzie po raz kolejny odbyły się zawody Hard Enduro Cegielnia Competition. Zawodnicy z całego kraju spędzili w Wierzchowinie trzy dni, ścigając się po jednej z najbardziej widowiskowych tras w Polsce.

Cegielnia Wierzchowina | Hard Enduro Cegielnia Competition – Day 1

HEC Competition zaczęło się w piątek, 20 lipca. Był to pierwszy dzień poświęcony w całości na trening. Przez 10 godzin uczestnicy mogli zapoznać się sześciokilometrową trasą oraz panującymi na niej warunkami. Rozgrzewkę poprowadził Łukasz Kurowski – niezwykle utalentowany zawodnik i wielokrotny Mistrz Polski w Motocrossie, Cross Country oraz Enduro.

Cegielnia Wierzchowina | Hard Enduro Cegielnia Competition – Day 2

Sobota w całości poświęcona była na kwalifikacje. Tego dnia znajomość trasy była już kluczowa, aby wywalczyć jak najlepsze pozycje w wyścigu głównym. W sumie odbyło się 8 biegów kwalifikacyjnych.

Cegielnia Wierzchowina | Horror Enduro Cegielnia - fot. Marek Jachorek

 

Cegielnia Wierzchowina | Hard Enduro Cegielnia Competition – Day 3 – FINAŁY

Trzeciego dnia odbyły się wyścigi główne. Klasa Kobiet i Amatorów wystartowała o godz. 11 i ścigała się przez 1.5 godziny. Najlepszy okazał się Kacper Dudzik, który miał ponad 7 minut przewagi nad rywalami i był autorem najszybszego okrążenia w tej klasie: 12:34.027. Zwycięstwo w klasie PRO zdobył natomiast Damian Musiał. Był on autorem najszybszego w swojej klasie okrążenia – 11.06.132 oraz osiągnął największą prędkość na trasie – 32.426 km/h.

Pełne wyniki zawodów HEC Competition znajdziecie tutaj -> https://speedhive.mylaps.com/Events/1562378

Hard Enduro Cegielnia Hec Competition pion
HEC Competition – Hard Enduro Cegielnia