Świetna jazda Worthouse Drift Teamu. Polak na podium Formuły Drift w Waszyngtonie.

Formula Drift 2018 w Waszyngtonie

Piąta runda Formula Drift 2018 w Waszyngtonie za nami. Zwyciężył James Deane, drugie miejsce zajął Ryan Tuerck, a podium zamknął nasz rodak, Piotr Więcek.

tekst: Artur Skibiński / foto: SpeedHunters/Paddy McGrath

Formula Drift 2018 w Waszyngtonie | Przebieg zawodów

Po pojedynkach Piotrka z Jeffem Jonesem i Alexem Heilbrunnem oraz Janka z Kenem Gushi i Mattem Fieldem, obaj kierowcy team Worhouse spotkali się w TOP4, by dać wspaniały pokaz swoich umiejętności. Oba przejazdy były wspaniałym widowiskiem. Podczas drugiego doszło do kontaktu aut Janka i goniącego go Piotrka. Mimo dwóch buziaków kołem, Janek utrzymał idealną linię przejazdu, by jednogłośnie zwyciężyć pojedynek z kolegą z teamu.

W finale broniący tytułu mistrza James Deane pokazał wszystkim, że jest gotowy utrzymać tytuł i w pięknym stylu, po dwóch idealnych przejazdach, nie dał szans Tuerckowi.

James Deane pozostaje liderem Formuły Drift 2018. Po piętach depcze mu Frederic Aasbo, tracąc 88 punktów do obecnego mistrza.

Trzymamy mocno kciuki za team Worthouse, w którym Piotrek i Janek startują w autach zbudowanych przez lubelski G-Garage!

Kolejna runda odbędzie się 10-11 sierpnia, w  St. Louis w Missouri.