Formula Drift 2018: James Deane obronił tytuł mistrza! | Podsumowanie sezonu

Formula Drift 2018 James Deane, Mistrz Formula Drift 2018

Za nami ostatnia runda Formuły Drift 2018 w Irwindale na torze „The Wall”. Podczas finałowej rundy zwyciężył Vaughn Gittin JR, drugi był Frederic Aasbo, a podium zamknął Chelsea Denofa. „Nasi” reprezentanci z teamu Worthouse zdobyli pierwsze dwa miejsca startowe, jednak w dzień głównego wydarzenia odpadli w TOP16.

tekst: Artur Skibiński

Formula Drift 2018 – ostatnia runda w Irwindale

James w pierwszym przejeździe z Forrestem Wangiem nie miał lekko. Kierowca z Hawajów jechał drzwi w drzwi z Irlandczykiem, który w drugim przejeździe zmagał się z usterką układu kierowniczego, co uniemożliwiło dotrzymania tempa znakomitemu Wangowi.

Piotr Więcek w TOP16 zmierzył się z Aurimasem Bakchisem. Przejazdy naszego rodaka z Płocka nie były tak gładkie jak Litwina, któremu musiał ustąpić miejsca. Piotrek zachował się bardzo miło i od razu po drugim przejeździe podszedł do Aurimasa, by pogratulować awansu jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu.

Formula Drift Irwindale 2018

Formula Drift 2018 – losy mistrzostwa

Ze zniecierpliwieniem oglądaliśmy kolejne pojedynki, w szczególności pary Frederica Aasbo. Od nich zależało, kto zostanie tegorocznym mistrzem Formuły Drift.

Na ostatni werdykt w sezonie 2018 czekaliśmy niemal do 7 godziny nad ranem czasu polskiego, kiedy to w finale Frederic zmierzył się z doświadczonym Amerykaninem. Po niezwykle wyrównanym finale, zwyciężył Vaughn Gittin JR.

Przegrana Aasbo oznaczała, że z przewagą 4 punktów w klasyfikacji generalnej, Irlandczyk James Deane obronił tytuł mistrza Formula Drift 2018. Drugie miejsce należy oczywiście do Frederica Aasbo. Mało tego, nasz rodak Piotr Więcek po genialnym sezonie wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a tym samym, Team Worthouse zdobył dwa miejsca na podium.

Sezon 2018 dostarczył nam wspaniałych emocji i nie możemy się doczekać kolejnego. Liczymy, że i w kolejnym sezonie znów zobaczymy Janka i Piotrka w autach zbudowanych przez lubelski G-Garage, które prowadzi Grzegorz Chmielowiec.

Dziękujemy ekipom teamu Worthouse i G-Garage za dostarczone emocje. Życzymy samych sukcesów w przyszłym sezonie, dzięki chłopaki!