Skunk Anansie Anarchytecture | MUZYKA

Skunk Anansie Anarchytecture | Nie będę ich przedstawiać, bo to tak jakby fanom disco lat 70. opowiadać o zespole Boney M. Skunk Anansie są na scenie dokładnie tyle lat, ile ja na świecie i muszę przyznać, że świetnie sobie radzą. Wraz z początkiem 2016 roku wypuścili na rynek kolejną płytę – Anarchytecture.

tekst: Aleksandra Cieślik

Na singiel promujący wybrali utwór otwierający wydawnictwo, Love Someone Else, który był dobrym wyborem, bo przede wszystkim… zaciekawia. Trochę elektroniki połączonej z typowo rockowym głosem Skin daje całkiem niezły efekt. Wiele osób, w oczekiwaniu na nowy krążek, po przesłuchaniu tej piosenki zapewne zadawało sobie pytanie: i co dalej, co jeszcze znajdzie się na albumie?

Skunk Anansie Anarchytecture – smaczki

Znalazło się kilka smaczków i kilka utworów średnich. Beauty Is Your Curse zdecydowanie zalicza się do tej pierwszej kategorii. Najmocniejszymi elementami składowymi Skunk Anansie – Anarchytecture są utwory: Bullets, That Sinking Feeling oraz Suckers! W przypadku tego ostatniego, przekonujemy się, że samą muzyką, bez słów, można czasem przekazać więcej, niż się wydaje.

Na Anarchytecture znajdujemy też dwie ballady nad których obecnością ubolewam – Skunk Anansie zdecydowanie lepiej słucha się w głośnych, zadziornych kompozycjach. Death To The Lovers oraz I’ll Let You Down, niestety, uzyskały u mnie najniższą notę.

Skunk Anansie - AnarchytectureChyba nigdy nie zdarza się tak, że dany artysta czy zespół spełnia nasze muzyczne oczekiwania w stu procentach, a każda nowa płyta okazuje się strzałem w dziesiątkę. Zawsze, a przynajmniej w większości przypadków, mamy zaledwie kilka swoich ulubionych utworów. Na nowym krążku Skunk Anansie jest ich dużo więcej, co bardzo mnie cieszy. Mimo, że nasz romans trwa dopiero od niedawna i wcześniej byliśmy tylko na „cześć”, to już wiem, że ta znajomość prędko się nie skończy. Jak widać nawet kobieta może czasem stracić głowę dla drugiej kobiety, zwłaszcza jeżeli jest to Skin.

Skunk Anansie - Anarchytecture

 

Więcej propozycji muzycznych od Aleksandry Cieślik znajdziesz tutaj: muzyka!


Magazyn Motór skunk anansie anarchytecture