Targi designu WZORY: Browar Perła

Targi designu WZORY: Browar Perła 24-25.09

Targi designu WZORY: Wspieramy młodych artystów I promujemy młody, polski design.

Targi designu
WZORY W BROWARZE PERŁA
24/25 września, Browar Perła
ul Bernardyńska 15, Lublin

Browar Perła stanie się centrum skupiającym działania młodych projektantów, działaczy miejskich i artystów.

targi designu wzory lubelski modernizm
Targi Designu Wzory Lublin

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy i nie wymaga zapisów.

Targi designu WZORY – program wydarzenia

Strefa targowa – wystawa prac kilkudziesięciu designerów z całej Polski:

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. zaprezentują przekrój prac ceramicznych“od historii do współczesności”. Na wystawie zaprezentujemy szeroki przekrój z bieżącej produkcji manufaktury. Wyroby porcelanowe pochodzą z kilkunastu fasonów będących aktualnie w ofercie sprzedażowej oraz nowo wdrażanych projektów takich jak Pepita, India czy Wstążka..

targi designu WZORY 2016 lubelski modernizm lublov
Targi Designu Wzory Lublin

„Sztuka i architektura w przestrzeni publicznej Lublina po 1945 roku“- wystawa organizowana przez Lublov zaprezentuje archiwalne fotografie modernistycznych budynków i sztuki w Lublinie.

Sobota 24 IX

Targi designu WZORY – kino plenerowe:

  • pokaz kronik filmowych i filmów edukacyjnych o designie, start g.20.00
  • pokaz filmów “Poużywaj sobie” i “Dizajnerki” wyprodukowanych przez kanał DOMO+

Targi designu WZORY – sala wykładowa:

Tworzenie modeli biznesowych – Fundacja I2 – prowadzenie: Przemysław Czerwiński, g.12.00 Uczestnicy dowiedzą się o rodzajach modeli biznesowych, oraz wybiorą właściwy model do wsparcia planowanej lub prowadzonej działalności

targi designu wzory dachologia
Targi Designu Wzory Lublin

„Dachologia. Podniebne miasto” – Fundacja Bęc Zmiana g.14:00 prowadzenie: Małgorzata Kuciewicz, Simone de Iacobis – rozmowa o wykorzystaniu dachów budynków i zwiększenia ich użyteczności. Podczas wykładu przyjrzymy się temu co podniebne, pokażemy miejsca kontemplacji miejskich przestworzy i wytypujemy, które z nich mogą stać się przestrzenią wieloużytkową. Tarasy, które stały się dachami, bo od lat były nieużywane trzeba na powrót otworzyć
Prezentacja książki “Ogólnopolskie Wystawy Znaków Graficznych“ Rene Wawrzkiewicz i Patryk Hardziej g.16.00 książka prezentuje przegląd dokonań polskich twórców w dziedzinie projektowania znaków graficznych, a zarazem konfrontauje prace powstałe niemal pół wieku temu z tymi używanymi obecnie.

„Odpowiedzialność projektanta – jak ważny jest dobry design?” – Debata Lubelskiego Instytutu Designu – g. 17:00 prowadzenie Piotr Skrzypczak (LID) w  trakcie debaty poruszone będą m.in. kwestie projektowania uniwersalnego, czy aspekt społeczny projektowania.

Targi designu WZORY – strefa warsztatowa:

“Kreatywne pomysły” warsztat moodboardowy – poprowadzi Jedenaste Studio godz 11.00 Podczas warsztatu pojawią się głupie pomysły, a my pokażemy jak wybrać te, o które warto zadbać i przekuć w udane realizacje. Dzięki naszym ćwiczeniom będziesz pod wrażeniem swej kreatywności!

Mała Akademia Dizjanu:  warsztat tworzenia talerzy z własnym, artystycznym projektem, g. 12.30 Żeby mieć artystyczny i piękny talerz, nie musimy kupować drogiego przedmiotu. Uczestnicy warsztatu stworzą własną galerię w duchu zasad DIY oraz poznają tradycje dekorowania domów płytkami, ceramiką i talerzami. Następnie stworzą własne dzieła techniką decoupage. Minimalistycznie czy barokowo – każdy będzie mógł stworzyć swój wyjątkowy wzór!

Dla dzieci: warsztat introligatorski dla dzieci 7-12 lat prowadzący „Dom Słów g.14.00 Na warsztacie każdy samodzielnie wykona prosty ręcznie szyty notes.

targi designu wzory browar perła
Targi Designu Wzory Lublin

Niedziela 25 września

Targi designu WZORY – sala wykładowa:

“Po co komu design?”  dr Krystyna Łuczak – Surówka g.14.00 Wykład o tym czym jest dobry design, kiedy design jest mądry, co to dla nas oznacza i jak nie dać się zwariować modzie na słowo „design”?

Projektowanie terenów zielonych w mieście na wybranych przykładach w Lublinie – Forum Kultury Przestrzeni. g.15.00  Dyskusja o zarządzaniu zielenią miejską.

„Dlaczego jest jak jest“ g. 17:00 ” Debata Lubelskiego Instytutu Designu prowadzenie dr Joanna Hołda (dyrektor LID) Podczas tego spotkania będziemy rozmawiać o świadomości designu w Polsce, będziemy się zastanawiać jaką rolę w podnoszeniu tej świadomości ma m.in edukacja.

Warsztat dla dorosłych i młodzieży

“Kreatywne pomysły” warsztat moodboardowy – poprowadzi Jedenaste Studio, g.16.00

Warsztaty dla dzieci:

„Tajemniczy świat elektroniki“  warsztat dla dzieci 7-13 lat, g.14.00 strefa warsztatowa – prowadzenie Fundacja Art of Science. W czasie zabawy dzieci poznają działanie silnika, prądnicy, elementów elektrycznych i elektronicznych, przełączników, źródeł dźwięku i światła. Na płycie montażowej, łatwo i całkowicie bezpiecznie, będzie można zestawiać różne układy elektroniczne sterowane magnesem, wodą, dotykiem czy dźwiękiem albo światłem.

targi dizajnu wzory 2016
Targi Designu Wzory Lublin

“Mały Książe” – Pracownia ceramiczna “Żywioł ziemi” g,16.00– warsztat ceramiczny dla dzieci w wieku 8-12 lat. Dzieci najpierw posłuchają opowieści o planetach odwiedzanych przez Małego Księcia a potem na tej podstawie ulepią postać Małego Księcia i własnej wersji wybranej przez siebie planety.

Targi designu WZORY honorowym patronatem objęli:

  • Urząd marszałkowski Województwa Lubelskiego
  • Deparatemt Promocji i Turystyki
  • Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk

Po więcej informacji zajrzy na stronę www.wzorytargi.pl

targi designu wzory - beaury of concrete
Targi Designu Wzory Lublin

 

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór