gosia rdest audi sport tt cup hungaroring

Joonas Lappalainen wygrywa Audi Sport TT Cup 2016

Audi Sport TT Cup 2016 |

Podczas finału sezonu na torze Nürburgring, Joonas Lappalainen zapewnił sobie tytuł mistrza w pucharze Audi Sport TT Cup 2016. Osiemnastoletni Fin zajął w wyścigu trzecie miejsce za Dennisem Marschallem i za Nicklasem Nielsenem.

tekst/foto: inf. prasowa

To właśnie Nielsen miał jednak największe powody do radości. Dzięki dwóm drugim miejscom w obu wyścigach w Hockenheim, zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji nowicjuszy. Polska zawodniczka, Gosia Rdest, sezon 2016 kończy na miejscu ósmym.

Audi Sport TT Cup, Joonas Lappalainen (FIN)
Audi Sport TT Cup, Joonas Lappalainen (FIN)

Audi Sport TT Cup 2016 – zwycięzca

Joonas Lappalainen, największy sukces w swojej jeszcze bardzo młodej karierze, świętował z iście fińskim spokojem. Po tytuł jechał wyjątkowo rozważnie. Czwarty w sezonie 2015, w tym roku, jako jeden z zaledwie trzech kierowców, w każdym z 14 wyścigów dojeżdżał do mety i dziesięć razy stał na podium. Pięć wyścigów wygrał.

Jako zwycięzca w klasyfikacji łącznej, 18-latek otrzymuje od Audi Sport Customer Racing program wsparcia promocyjnego i sportowego o wartości 150 000 euro.

„Joonas Lappalainen zasłużył sobie na tytuł mistrza Audi Sport TT Cup 2016” – mówi kierownik projektu, Philipp Mondelaers. „Przez cały sezon pokazywał ogromne zaangażowanie i nie pozwalał sobie na błędy. Mimo to, aż do ostatniego wyścigu, walka była wyrównana, ponieważ w tym roku mieliśmy jeszcze silniejszą grupę kierowców niż w sezonie 2015.” Przed finałem sezonu, aż czterech kierowców miało szanse na tytuł, w tym dwóch zupełnych nowicjuszy: Duńczyk Nicklas Nielsen i Sheldon van der Linde z RPA.

Audi Sport TT Cup 2016 – Gosia RDEST

W środku stawki, na miejscu ósmym, sezon zakończyła Gosia Rdest, która we wszystkich wyścigach zgromadziła 149 punktów.

gosia rdest audi sport tt cup #3
Audi TT Cup, Gosia Rdest

Audi Sport TT Cup 2016 – finał na Hockenheimring

Pomiędzy Nielsenem i van der Linde, na Hockenheimring wywiązał się emocjonujący pojedynek o tytuł w klasyfikacji nowicjuszy. Nielsen utrzymał przewagę aż do mety. Dwukrotnie zdobył drugie miejsce i w ten sposób wyparł van der Linde z prowadzenia w tej klasyfikacji. „Utalentowani kierowcy, których średnia wieku to niewiele ponad 21 lat, podczas czternastu wspaniałych wyścigów dostarczyli nam wielu emocji i pokazali, że są powołani do osiągania najwyższych celów” – mówi Chris Reinke, szef Audi Sport Customer Racing.

„Udział w pucharze Audi Sport TT Cup, jest idealnym wejściem do świata sportu motorowego Audi.”

Audi Sport TT Cup 2017 – chciałbyś wystartować?

Sezon 2016 zakończył się na Hockenheimring. Tymczasem trwają poszukiwania talentów z całego świata na nadchodzący sezon!

Do tej pory o możliwość udziału w Audi Sport TT Cup 2017 ubiega się 78 młodych talentów z 17 krajów.

Formularz uczestnictwa dostępny jest online: www.audi-motorsport.com/de/de/tt-cup.html