Nowość od Jerry’s Fingers – Rockin’ Fury

Jerry’s Fingers

Jerry’s Fingers Rockin’ Fury |

Rock’n’roll łączy pokolenia. Porywa do tańca zarówno nastolatków, jak i dziadków. Wydawać by się mogło, że takie utwory już nie powstają i zmuszeni jesteśmy sięgać tylko do przeszłości. Nic bardziej mylnego.

Tekst: Aleksandra Cieślik, foto: Jerry’s Fingers Rockin’ Fury

Ta muzyka przeżywa renesans. Także w naszym kraju nie brakuje zespołów zafascynowanych zarówno rock’n’rollem, jak i bluesem. Jednym z nich jest Jerry’s Fingers z Jaworzna.

Zadebiutowali w 2013, nagrywając epkę Welcome to fabulous Jerry’s Fingers World. Na tegorocznym Polish Boogie Festival premierę miał ich pierwszy album długogrający Rockin’ Fury. Jest znakomicie! Panowie serwują nam podróż w czasie do złotej ery boogie woogie, West Coast bluesa oraz rock’n’rolla. Wydawnictwo promuje utwór Jerry’s Fingers In Da House. Jak to mówią… nóżka sama chodzi, a na twarz wkrada się szeroki uśmiech. Jerry’s Fingers

Jerry’s Fingers Rocking’ Fury – podsumowanie

Jerry’s Fingers Rockin’ Fury okładka
Jerry’s Fingers Rockin’ Fury – okładka

Nie rozstaję się z tą płyta od kilku tygodni. Jeżdżę autem, a wraz ze mną oni. Na licznik wolę nie patrzeć. Szczególnie, gdy w głośnikach goszczą te szybsze kawałki, jak chociażby Rock’n’roll Daddy czy Monkey Boogie Woogie. Panowie mieli chyba na względzie bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów, gdyż na longplayu pojawiły się również nieco spokojniejsze, bluesowe kawałki (Glad to see you czy Who I am). Całość jednak naprawa nas mnóstwem energii i jest w stanie stopić serce nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika takich brzmień.

Jerry’s Fingers
Jerry’s Fingers Rockin’ Fury

Jerry’s Fingers Rockin’ Fury – Polak potrafi!

Przy okazji tej płyty warto wspomnieć o portalu polakpotrafi.pl. To dzięki wsparciu finansowym fanów udało się zebrać kwotę potrzebną do wydania albumu. Do idei crowdfundingu odwołuje się coraz więcej kapel. Warto czasem zaufać zespołowi, bo może on sprezentować nam coś naprawdę dobrego. Tak też zrobili Jerry’s Fingers. Materiał nagrali „na setkę”, pokazali w nim siebie i swój świat. Zajrzyj do niego. Uprzedzam, musisz mieć sporo czasu na tę wizytę, bo tak łatwo z muzycznych objęć cię nie wypuszczą.

FB Jerry’s Fingers: www.facebook.com/jerrysfingers/