moto spot

Moto Spot: spotkania motocyklowego Lublina

Moto Spot | Przychodzi czwartek, a lubelscy motocykliści wyprowadzają swoje motóry, zakładają kaski i udają się w jedno miejsce – na Moto Spot. Każdego tygodnia fani dwóch kółek gromadzą się na wspólnej imprezie na terenie Areny Lublin, by razem z Lubelskimi Klasykami Nocą tworzyć społeczność zakochaną w motoryzacji.

Tekst: Łukasz Słowikowski, foto: Artur Woszak

Moto Spoty powstały z myślą o stworzeniu miejsca, gdzie pasjonaci motocykli będą mogli się regularnie spotykać. Miejsca gdzie można swobodnie nawiązywać nowe znajomości, wymieniać się doświadczeniami i umawiać na wspólne weekendowe wyprawy. Na Moto Spocie jest też okazja prezentować swoje motóry.

Moto Spot – frekwencja

Na spotkania przyjeżdża średnio od 150 do 250 motocykli, oczywiście w zależności od pogody. W słoneczne i ciepłe dni parking Areny pęka w szwach, a dźwięk nadjeżdżających jednośladów słychać z daleka. W dni deszczowe na Moto Spotach możemy spotkać wiernych bywalców i spędzić czas w kameralnym gronie. Wcale nie mniej klimatycznie. Niektórzy wiernie towarzyszą organizatorom przez cały wieczór, inni przyjeżdżają „przybić piątkę” i zamienić kilka zdań ze znajomymi.

moto spot lublin | arena lublin
Moto Spot Lublin | lubelskie spotkania motocyklistów

Każdy czwartek jest inny. Poza motocyklistami z Lublina, Moto Spot odwiedzają również całe grupy i kluby z innych miast. Inicjatywa urosła już na miarę regionalnej imprezy ściągając pasjonatów dwóch kółek m.in. z Biłgoraja, Kraśnika, Zamościa, Opola Lubelskiego czy Świdnika.

Zależało nam na stworzeniu miejsca, gdzie każdy motocyklista jest mile widziany, może przyjechać, spotkać się ze znajomymi lub poznać nowych. Nie ważne czym jeździ, ważne, że kocha motocykle. Czasem odwiedzają nas „weterani” na rowerze i opowiadają, jak za starych lat jeździli na WueSKach i jak miło jest zobaczyć takie motocykle w idealnym stanie. Z kolei młodzi poznają kulturę motocyklową i zagłębiają się we wspólnej pasji. Moto Spot to nie tylko miejsce. Moto Spot to przede wszystkim ludzie, dzięki którym spotkania posiadają taki niezwykły klimat. 

– mówi Jarek Kawa, jeden z organizatorów spotkań Moto Spot

Organizatorzy zapraszają właścicieli wszystkich maszyn: starych, nowych, customowych, o różnych pojemnościach. Każdy kto uważa się za motocyklistę jest mile widziany. Dodatkowo Moto Spoty są wspierane przez różnych sponsorów. Spotkania motocyklistów wspierają m.in.: Inter Motors Lublin, Liqui Moly, Tarbor, BBrtohers czy Motocykle Grześ. To fundatorzy nagród na liczne konkursy. Udział w nich może wziąć każdy uczestnik Moto Spotu.

Jeżeli jeszcze nie byłeś/aś na Kameralnych Spotkaniach Pasjonatów Motocykli Moto Spot, to nie zwlekaj. Odwiedź nas w najbliższy czwartek na parkingu Areny Lublin. Będziemy tam od godziny 20.

moto spot lublin
Moto Spot Lublin INFO | Spotkania lubelskich motocyklistów

Jednocześnie z Moto Spotami, pod Areną Lublin, mają miejsce spotkania miłośników samochodów klasycznych – Lubelskie Klasyki Nocą!