Pedersen w Lublinie: KM Cross tworzy żużlowy DREAM TEAM?

ile kosztuje żużel

Bjarne Pedersen Lublin |

4 listopada ogłoszono, że duński żużlowiec Bjarne Pedersen rozstaje się z drużyną Polonii Piła. Już następnego dnia zawodnik potwierdził, że w sezonie 2017 reprezentował będzie barwy lubelskiego klubu żużlowego KM Cross. Lublin buduje drużynę marzeń?

tekst: Mor / foto:  John Bo Jensen / pedersenracing.com

Zakontraktowanie Bjarne Pedersena to hit transferowy na szczeblu drugiej ligi żużlowej. To też pierwszy potwierdzony zawodnik na liście startowej klubu KM Cross Lublin. Jak sugeruje Przegląd Sportowy, Lublinianie prowadzą zaawansowane rozmowy z Karolem Baranem, Danielem Jeleniewskim i Pawłem Miesiącem. O efektach negocjacji powinniśmy przekonać się w bardzo krótkim czasie.

Klub KM Cross to nowa jakość w lubelskim speedwayu. Klub znany z sukcesów na torach motocrossowych całej Europy podjął się zorganizowania w Lublinie drużyny żużlowej z prawdziwego zdarzenia. Świeże spojrzenie i doświadczenie w zarządzaniu drużyną walczącą o najwyższe laury może mieć decydujące znaczenie przy odbudowie lubelskiego żużla.

Zupełnie nowa organizacja daje spore nadzieje po problemach finansowych, które trapiły poprzednią ekipę – działaczy klubu KMŻ Lublin.

Tym samym Kozi Gród wraca na żużlową mapę Polski.

Jeżeli wspomniane nazwiska pojawią się pod taśmą startową w pierwszych zawodach sezonu 2017 to możemy mówić o prawdziwej drużynie marzeń. Trzymamy kciuki.

Bjarne Pedersen Lublin:
Bjarne Pedersen Lublin
Bjarne Pedersen, fot. @John Bo Jensen

Bjarne Pedersen –

wielokrotny medalista indywidualnych mistrzostw Danii. Na arenie międzynarodowej rokrocznie reprezentuje Danię w rozgrywkach o drużynowy Puchar Świata. Od 2003 r. regularnie występuje także w turniejach z cyklu Grand Prix IMŚ. Dotychczas siedmiokrotnie stawał na podium turniejów GP – wygrał turniej Grand Prix we Wrocławiu w 2004, ponadto czterokrotnie był trzeci oraz dwa razy zajął drugie miejsce.