rajd arłamów rsmp 2016

Rajd Arłamów | Ostatnia runda RSMP 2016

Dziś, 3 listopada, o godz. 18.00 wystartowała ostatnia runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Arłamów.

tekst: Mor / zdjęcia: rajdarlamow.pl, creogram rally team

Na starcie pojawiło się 25 załóg, które do przejechania mają 137 km odcinków specjalnych. Rajd Arłamów rozpoczyna się w czwartkowy wieczór ceremonią startu honorowego pod Hotelem Arłamów. Tutaj też mieści się biuro rajdu i park serwisowy. Na trasy oesów rajdówki wyjadą w piątkowe przedpołudnie. Na początek pojadą odcinki Pruchnik (20,80 km) i Rokietnica (20,20 km).

Atrakcją dla widzów jest obecność na liście startowej Maxa Rendiny i Emanuela Inglesi, którzy debiutują w Mistrzostwach Polski. Są to regularni zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Włosi przywieźli do Arłamowa samochód klasy R5 – Skodę Fabię ze stajni Motorsport Italia.

O tytuł Mistrza Polski w klasie Open N pojedynek stoczą Mariusz Stec i Artur Banasiewicz. Ciekawie zapowiada się też walka w klasie 2WD nowego Mistrza Polski Grzegorza Grzyba z etatowymi kierowcami ośki.

Rajd Arłamów 2016 – Lublinianie

Lubelszczyznę na trasie Rajdu Arłamów reprezentuje dwóch zawodników:

lancer evo vi hubert maj majmax rally team

Rajd Arłamów 2016 – Creogram Rally Team

Ciekawie o Rajdzie Arłamów 2016, ostatniej rundzie RSMP, wypowiedział się Dariusz Lamot z Creogram Rally Team.

Dariusz Lamot: „…chociaż większość najważniejszych tytułów już rozdana my jedziemy z teoretycznymi szansami na podium w klasie 4. Oczywiście szansę są raczej matematyczne, ale sam fakt, że jest taka możliwość w pierwszym pełnym sezonie naszych startów jest miłym zaskoczeniem.

…jeśli warunki będą zmienne rajd będzie arcytrudny, jeśli będą stabilne to będzie trudny. Także, szykuje się kolejne duże wyzwanie.”

Rajd Arłamów 2016 - Creogram Rally Team
Rajd Arłamów 2016 – Creogram Rally Team

Rajd Arłamów 2016 – Doda Elektroda na zakończenie

Rajd Arłamów 2016 - doda koncertOrganizatorzy rajdu przygotowali też niespodziankę na zakończenie zmagań, 5 listopada. Gdy wręczone zostaną wszystkie nagrody i rajdowe emocje już opadną, na scenie pojawi się DODA, której koncert, w ramach trasy Riotka Tour, umili porajdowy wieczór.

Bieżące informacje o przebiegu Rajdu Arłamów znajdziecie na stronie www.rajdarlamow.pl

Rajd Arłamów 2016 - Harmonogram
Rajd Arłamów 2016 – Harmonogram