Mad Cat’s Garage | Relacja z Warsaw Moto Show 2016

Mad Cat’s Garage

Warsaw Moto Show 2016 |

W dniach 18-20 listopada odbyły się targi Warsaw Moto Show 2016 w podwarszawskim Nadarzynie.

Ta impreza to spełnienie marzeń ekipy Mad Cat’s Garage. Zespół zaprezentował się wśród samych wspaniałych samochodów oraz gwiazd motorsportu. To było piękne zwieńczenie niezwykle udanego sezonu 2016.

tekst / foto: Zuzanna Gawor-Kotkowska / Mad Cat’s Garage, Mor

Przygotowania zaczęły się już w czwartkowy wieczór. Auta Mad Cat’s Garage porozstawiane były na różnych stoiskach – Honda Zuzy stanęła w Strefie Kobiet, samochody Michała i Kuby prezentowały się na stoisku Magnagflow, a auto Huberta przy stoisku serwisu Dextra. Na szczęście wszyscy zaprezentowaliśmy się w jednej hali.

Mad Cat's Garage na Warsaw Moto Show 2016
Mad Cat’s Garage na Warsaw Moto Show 2016

Warsaw Moto Show 2016 – początek

Piątek był właściwym początkiem wydarzenia. Fani, dzieci, pasjonaci – tak prezentował się przekrój odwiedzających. Dzieciaki dostawały dużo drobnych pamiątek, faceci chętnie fotografowali swoje żony i dziewczyny na tle rajdowych samochodów.

Warsaw Moto Show 2016 – Strefa Kobiet

Strefa Kobiet na Warsaw Moto Show 2016
Strefa Kobiet na Warsaw Moto Show 2016

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się Strefa Kobiet w Motorsporcie.

Fioletowa wykładzina, delikatne fioletowo-różowe światło świetnie podkreślało kobiecość zawodniczek i ich samochodów. Zuzka znajdowała się w doborowym towarzystwie:
_

  • Gosia Rdest – jedyna kobieta startująca w zawodach Audi TT Cup, z wielkimi, ale realnymi marzeniami stania się kierowcą DTM.
  • Klaudia Podkalicka – kierowca rajdów terenowych uzyskująca wspaniałe wyniki.
  • Magda Wilk – dotychczas jeździła w rajdach, a w bieżącym sezonie przesiadła się na wyścigi górskie.
  • Ola Fijał – wraz ze swoim nowym samochodem (Nissanem 200sx z silnikiem V8 z BMW), który miał swoją premierę na Motoshow.
  • Magda Misiarz – II wicemistrzyni rajdów na Słowacji w swojej klasie.
  • Aga Załęcka – w sezonie 2016 walczyła o podium w cyklu rallysprintów AB Cup.

    Strefa Kobiet na Warsaw Moto Show 2016
    Strefa Kobiet na Warsaw Moto Show 2016

Panie wymieniały się doświadczeniami, uwagami i radami – zarówno o budowie aut, sposobie pokonywania zakrętów, jak i dalszych planów i wyborów w karierze kierowcy wyścigowego, rajdowego i driftu. Dziewczyny doszły także do wniosku, że w motorsporcie inaczej i dużo uważniej patrzy się na kobiety – przez to presja wyników jest dużo wyższa, co dodatkowo zwiększa smak wygranej.

Mad Cat’s Garage na Warsaw Moto Show 2016:

Ekipa z 2Brally przywiozła mnóstwo gadżetów rajdowych oraz elementy wyposażenia bezpieczeństwa. Można było zasięgnąć rady specjalistów sprawdzić czy dane części pasują do auta i otrzymać cenne porady. Wśród prezentowanych akcesoriów znalazły się najnowsze modele kasków, kombinezonów, butów i rękawiczek rajdowych i kartingowych. Na tym stoisku można było spotkać również Łukasza z Mad Cat’s Garage i porozmawiać o rajdach, elektronice w aucie i jak zacząć przygodę z tym szybkim sportem.

Mad Cat's Garage na Warsaw Moto Show 2016Mad Cat's Garage na Warsaw Moto Show 2016
Mad Cat’s Garage na Warsaw Moto Show 2016

W strefie Dextry zaprezentowano mały bolid open wheels oraz Galendę, której renowację przeprowadzono kompleksowo, rajdową Skodę oraz BMW Huberta. Tam również można było porozmawiać, posłuchać rad i podpatrzeć, jakie cuda chłopcy wyprawiają z autami.

Mad Cat's Garage na Warsaw Moto Show 2016
Mad Cat’s Garage na Warsaw Moto Show 2016

Na stoisku Magnaflow można było obejrzeć przeróżne elementy wydechów – tłumiki środkowe, końcowe, strumienice, końcówki, a także zasięgnąć rady specjalistów o tym, jak dobrać odpowiedni wydech do danego silnika, w konkretnej specyfikacji. To  miejsce wesołe i przyjazne dzieciom, bo zarówno ekipa z Mad Cat’s Garage, jak i z Magnaflow byli przygotowani na ich odwiedziny i rozdawali naklejki i gadżety.

Mad Cat's Garage na Warsaw Moto Show 2016
Mad Cat’s Garage na Warsaw Moto Show 2016