Audi Q8 Concept z perspektywą produkcji seryjnej!

audi q8 concept front nowy projekt audi
Audi Q8 Concept

Audi Q8 |

Audi Q8 zadebiutuje już w styczniu 2017 roku. Po raz pierwszy będzie pokazane na wystawie North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit.

tekst: Mor, inf. prasowa / grafika: audi

Projekt jest w fazie niemal produkcyjnej. Zamysłem jest połączenie emocjonalnej stylistyki coupé z typową dla SUV-ów przestrzenią. Audi chce w ten sposób otworzyć nowy segment w klasie wyższej.

audi q8 concept nowy segment audi
Audi Q8 Concept

„Audi Q8 concept to awangarda serii Q. Jego stylistyka to bardzo wyraźne wyartykułowanie sportowego charakteru i prestiżu” – wyjaśnia szef stylistów Audi, Marc Lichte.

„Co więcej, wierzymy, że jest niezmiernie ważne dla użytkownika, aby samochód miał bardzo obszerne wnętrze i cztery komfortowe miejsca siedzące, nawet mimo płaskiej linii dachu.”

Audi Q8 Concept – cechy charakterystyczne

Przód pokazuje jak poważnie Audi podchodzi do serii Q. Ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe jest znaczenie szersza niż w obecnych modelach seryjnych Audi. Grill został wyciągnięty daleko do przodu i trójwymiarowo uformowany. Wiele elementów stylistyki Q8 Concept (np. płaskie, szerokie słupki C oraz mocne linie ramion nad kołami) przypomina modele Ur-quattro z lat 80. ubiegłego wieku. Tak wyważone proporcje równomiernie podkreślają koła. To cecha typowa dla modeli quattro.

audi interior ride or die motór