Mercedes AMG GT R ze świetnym czasem na Nürburgringu!

Mercedes AMG GT R Nurburgring bestia z zielonego piekła

Mercedes AMG GT R z rekordowym przejazdem na torze Nürburgring |

Tuż przed zimową przerwą nowy Mercedes AMG GT R ustanowił najlepszy czas okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring w historii pomiarów przeprowadzonych przez redakcję magazynu „Sport Auto”

tekst: inf. prasowa / foto: mercedes

Z wynikiem 7:10,9 min nowy model z rodziny AMG okazał się szybszy od wszystkich dopuszczonych do ruchu sportowych aut, które testowali dziennikarze.

Mercedes AMG GT R Nurburgring
Mercedes AMG GT R Nurburgring

Mercedes AMG GT R – rekord na północnej pętli Nürburgring

Niespełna 7 min i 11 s – tyle potrzebował Mercedes AMG GT R, by pokonać Zielone Piekło. To rekord wśród samochodów homologowanych do użytku drogowego i testowanych przez „Auto Sport”. Tym samym 585-konna „Bestia z Zielonego Piekła” udowodniła, że w pełni zasługuje na swoją nazwę.

Legendarna Północna Pętla Nürburgringu, zwana też Zielonym Piekłem, uchodzi za najbardziej wymagający tor wyścigowy na świecie.

Jest też jednym z najlepszych miejsc do sprawdzania możliwości samochodów sportowych.

Mercedes AMG GT R Nurburgring beast of green hell

Na tym torze Bestia z Zielonego Piekła spędziła dużo czasu, nim trafił do produkcji. Poprawioną dynamikę jazdy zapewniają mu m.in.: układ napędowy typu transaxle, jednostka V8 biturbo o mocy 585 KM, gruntownie zmodernizowane zawieszenie, ulepszona aerodynamika, skrętna tylna oś, specjalne ogumienie oraz bardzo lekka konstrukcja.

Mercedes AMG GT R Nurburgring
Bestia z Zielonego Piekła

Mercedes GT R AMG | Poniżej znajdziesz 5 najlepszych sportowych Mercedesów, które na rynek trafiły w XX-wieku: