Hankook 24h Series Dubai podium
Hankook 24h Series Dubai | Gosia Rdest na podium

GOSIA RDEST | Podium w wyścigu 24h Series Dubai

Hankook 24H Series Dubai – podium Gosi Rdest w klasyfikacji TCR |

Mocne rozpoczęcie sezonu Gosi Rdest. Polka przywozi puchar z wyścigu 24-godzinnego w Dubaju za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii TCR.

tekst: Mor, inf. prasowa / foto: Wojciech Majewski

Gosia Rdest startowała w wyścigu Hankook 24H Series Dubai Seatem Leonem Racerem. W kategorii TCR zajęła, razem z zespołem, 3 miejsce, a w klasyfikacji generalnej miejsce 52.  W tegorocznej edycji w wyścigu wystartowało 95 samochodów. Gosia okazała się najszybsza w swoim zespole Zest Racecar Engineering. To właśnie jej przypadł w udziale start wyścigu oraz najwięcej godzin „nocnego” jeżdżenia.

Hankook 24h Series Dubai race seat leon racer
Hankook 24h Series Dubai | Seat Leon Racer

Hankook 24h Series Dubai – pierwszy komentarz Gosi Rdest

„To był trudny wyścig. Wyścig 24-godzinny to ogromne zmęczenie, niemal walka o przetrwanie. Miałam cztery wyjazdy, w tym cztery godziny jechałam w nocy. Pomiędzy zmianami spałam tak naprawdę niewiele. Na początku mój zmiennik zaliczył dwa kontakty. Cieszę się, że pomimo trudności udało nam się dowieźć auto do mety w jednym kawałku. Jestem ogromnie szczęśliwa, że udało nam się wjechać na podium” – powiedziała Gosia tuż po wyścigu.

Hankook 24h Series Dubai Gosia Rdest z pucharem
Hankook 24h Series Dubai | Gosia Rdest z pucharem za 3. miejsce klas. TCR

Dla Gosi wyścig 24H Series w Dubaju był również treningiem przed nadchodzącym sezonem – jechała samochodem klasy TCR, a w 2017 roku będzie startować właśnie w serii TCR Germany. Był to trening wyjątkowo wymagający. Gosia po każdym swoim stincie zjeżdżała do pitu wyczerpana, ale też z uśmiechem na twarzy – jechała równe czasy, bez kontaktów, usterek samochodu czy innych przykrych niespodzianek.

Hankook 24h Series Dubai – podium w urodziny!

Zajęcie miejsca na podium właśnie 14 stycznia jest dla Gosi o tyle wyjątkowe, że właśnie tego dnia obchodzi 24. urodziny. W momencie zmiany daty siedziała w samochodzie na torze, kończąc swoją drugą zmianę. W radiu usłyszała „Happy Birthday” zaśpiewane przez kolegę z zespołu.

„Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego miejsca do celebrowania urodzin ani lepszego prezentu niż podium w Dubaju”