24h dubai gosia rdest tor

GOSIA RDEST | Polka wystartuje w 24H DUBAI 2017!

13. stycznia Polka stanie na starcie wyścigu 24H DUBAI |

Dla Gosi Rdest sezon wyścigowy trwa cały rok. W styczniu GR wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Zawalczy z czasem i własnymi słabościami w kategorii TCR.

Gosia Rdest, wyścig 24h dubai
Gosia Rdest (PL)

Początek roku zapowiada się gorąco dla Gosi Rdest. Polka wystartuje w wyścigu 24-godzinnym na Dubai Autodrome, który rozegra się w dniach 13-14 stycznia. Wyścig ten to całodobowe zmaganie się nie tylko z czasem i przeciwnikami, ale też z własnymi słabościami. To swego rodzaju test wytrzymałości. Po raz pierwszy wyścig odbył się na autodromie Dubai Motorcity w 2006 roku i od tamtej pory organizowany jest co roku — to już 12. edycja. Dla Gosi będzie to drugi start w wyścigu 24H Dubai.

Gosia wystartuje w klasie TCR , co oczywiście nie jest przypadkowe – w sezonie 2017 zobaczymy Polkę w serii ADAC TCR Germany, gdzie będzie ścigała się właśnie tego typu samochodem.

24h dubai gosia rdest
24H Dubai 2017

„Start w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju to bardzo dobra rozgrzewka przed nadchodzącym sezonem. To mnóstwo czasu za kierownicą na fantastycznym torze wśród prawie setki samochodów. Startować będę z zespołem Zest Racecar Engineering za kierownicą Seata Leona Racera. Auto znam bardzo dobrze, także zamierzam wykorzystać ten czas w 110%. Będziemy walczyć o zwycięstwo w kategorii TCR. Wyścig jest dla mnie o tyle niezwykły, że akurat w jego czasie obchodzę urodziny. Startujemy 13 stycznia o 14:00, a na mecie meldujemy się 14 stycznia o 14:00. Tym bardziej będzie to dla mnie wyjątkowy czas”– zdradza Gosia.

Do udziału dopuszczone są najróżniejsze samochody wyścigowe. Na torze spotkamy auta GT i auta typu 24H-Specials (np. silhouette) – od sportowych hatchbacków po klasyczne maszyny GT3 i samochody budowane specjalnie na potrzeby wyścigu.

Gosia Rdest, wyścig 24h dubai pierwszy zakręt
24H Dubai 2017

W wyścigu 24H Dubai w każdym zespole musi być minimum 3 zawodników. Gosia Rdest ma w zespole czterech zmienników: trzech kierowców ze Stanów Zjednoczonych i jednego z Francji. Jednorazowo kierowca spędza za kierownicą dwie godziny, potem następuje obowiązkowa kilkugodzinna przerwa, w trakcie której stara się odpocząć i choć trochę zdrzemnąć przed kolejną zmianą.

24H DUBAI 2017 – Polacy:

Oprócz Gosi na liście zgłoszeniowej znalazło się jeszcze kilku Polaków: Michał Broniszewski, Robert Lukas, Marcin Jedliński i Igor Waliłko, ROBERT KUBICA. Zmagania będzie można śledzić za pośrednictwem livestreamu w internecie:

24h dubai gosia rdest noc
24H Dubai 2017