Muzyczna Scena MINI
Muzyczna Scena MINI | Mini COUTRYMAN

Muzyczna Scena MINI | Teatr Syrena 7.03 – 8.05

Teatr Syrena rozpoczął współpracę z MINI. Efektem jest wspólny cykl koncertów pod nazwą Muzyczna Scena MINI.

Podłożem współpracy Teatru Syrena i MINI są wspólne wartości: zamiłowanie do sztuki, wysoka jakość, pasja i silny związek z tradycją w połączeniu z innowacyjnymi projektami.

Inf. prasowa / fot. Teatr Syrena, MINI

Koncerty w przestrzeni teatralnej to możliwość stworzenia unikalnej ‑ kameralnej i intymnej atmosfery, która pozwala na bliski kontakt artystów z publicznością.

Muzyczna Scena MINI to cykl koncertów skierowanych do publiczności otwartej na świat, świadomej i oczekującej wysokiej jakości przeżyć artystycznych. Jednocześnie niezobowiązująca forma koncertów powoduje wspaniałą atmosferę i radość ze wspólnego przeżywania emocji.

muzyczna scena mini
Muzyczna Scena Mini | Zazwyczaj Mini widzimy w takich okolicznościach..

Muzyczna Scena MINI będzie gościć znakomitych muzyków ‑ przedstawicieli różnych kultur i stylów muzycznych.

Muzyczna Scena Mini, Teatr Syrena | Program – JNR ROBINSON

  • Rozpoczynamy projektem „Soul(fully) Jazzy – Tribute to Stevie Wonder” w wykonaniu Jnr’a Robinsona,  już 7.03 o godz. 19.00.

Charyzmatyczny wokalista, dyrygent  z Wielkiej Brytanii, związany z muzyką soul, swing, gospel, RnB porwie publiczność niesamowitym głosem. Swoje korzenie artysta ma aż na Jamajce, dotychczas  współpracował między innymi z Chaką Khan, czy Yolandą Adams. Tradycje wyniesione z  afroamerykańskiej kultury wykorzystuje w swoich projektach. W Teatrze Syrena zagra piosenki Steviego Wondera – te znane, jak „I just call to say I love you” i te mniej znane, ale równie dynamiczne i piękne. Wieczór z Jnr’em Robinsonem będzie okazją dla wszystkich muzyków oraz ludzi kochających grać i śpiewać, by podążać za realizacją swoich marzeń i pasji. Po koncercie na Muzycznej Scenie MINI będzie można bowiem pomuzykować wspólnie z artystą i jego zespołem podczas jam session.

muzyczna scena mini - teatr syrena
Muzyczna Scena Mini | Teatr Syrena

Muzyczna Scena Mini, Teatr Syrena | Program – Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano

  • Dwa dni później przeniesiemy się do Argentyny, gdzie króluje tango. 9.03 o godz. 19.00, zapraszamy na koncert „Tangooo”. Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano zaprezentują muzykę, która swoje korzenie ma głęboko w kulturze miasta.

Będzie to tango w tzw. southamerican urban style – eklektycznym stylu, gdzie improwizacja jazzowa łączy się z tradycją muzyki tango, słychać też elementy folku, czy funky. Mateusz Adamczyk (który na co dzień współpracuje z Kayah) swoją grą na skrzypcach nawiązuje do tradycji folkloru polskiego, podsyconego góralską wrażliwością. Diego Lezcano – Argentyńczyk z pochodzenia, muzyk podróżujący, koncertujący w najbardziej odległych zakątkach świata.

Muzyczna Scena Mini, Teatr Syrena | Program – Mateusz Adamczyk & Diego Lezcano

  • 23 marca zapraszamy na koncert  „Chansons d’Amour”  w wykonaniu niezwykle wrażliwej i subtelnej francuskiej wokalistki Lydie Kotlinski.

Lydie, podczas Muzycznej Sceny MINI, zabierze nas w retrospektywną podróż w czasie, abyśmy mogli na chwilę przenieść się do Francji i zanurzyć się w jej niezwykłej kulturze. Temat miłości przewija się w większości francuskich piosenek. Dzięki nim możemy udać się na chwilę do świata urokliwych paryskich ulic, zakamarków, gdzie życie płynie inaczej, piękniej, a duch miłości dosłownie unosi się w powietrzu. Podczas koncertu usłyszymy utwory Edith Piaf, Jacques’a Brel’a, Serge’a Gainsbourga, Cory Vaucaire, czy Léo Ferré. („Parlez-moi d’amour”, „La vie en rose”, “Le port d’Amsterdam”, “Couleur café”). Artystka zaśpiewa też utwór „Uciekaj moje serce”, który zaaranżowała wspólnie ze Stanisławem Soyką. Partnerem koncertu jest również Instytut Francuski.

Muzyczna Scena Mini, Teatr Syrena | Program – Adam Bałdych

  • 8 maja Muzyczna Scena MINI gościć będzie Adama Bałdycha – skrzypka i kompozytora. W wieku 16 lat był on okrzyknięty „cudownym dzieckiem” i szybko zaczął koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi.

Bałdych nazywany jest „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Artysta nie podąża utartymi schematami, a sam kształtuje swoją muzyczną drogę. Świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową.

Muzyczna Scena MINI | Więcej informacji znajdziecie na stronie: teatrsyrena.pl