SPEED CAR MOTOR LUBLIN treningi | Obcokrajowcy zapoznali się z torem

Sparingi Speed Car Motor Lublin treningi

Speed Car Motor Lublin treningi |

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin po kolejnych jazdach na torze. Do drużyny dołączyli także obcokrajowcy, którzy poznawali lubelski owal i testowali sprzęt.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

W czwartek przy al. Zygmuntowskich odbył się kolejny trening lubelskiej drużyny. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się pościgać spod taśmy. Oprócz krajowych żużlowców lubelskiej drużyny w zajęciach wzięli udział zawodnicy zagraniczni: Bjarne Pedersen, Robert Lambert i Patrick Hansen.

Sparingi Speed Car Motor Lublin treningi

O ile Bjarne Pedersen niejednokrotnie już miał okazję ścigać się w Lublinie, to dla Lamberta i Hansena był to „pierwszy raz” na lubelskim owalu. Zawodnicy poznawali geometrię toru oraz sprawdzali różne opcje sprzętowe.

Speed Car Motor Lublin treningi | Robert Lampert

– Podoba mi się lubelski tor. Co prawda jest trochę śliski, ale byłem zadowolony jak na pierwszy raz. Sprawdzałem dzisiaj trzy motocykle. Zależało mi na testach silników, dziś użyłem tych świeżo przywiezionych od tunera. Jestem z nich zadowolony. Wydaje mi się, że w silnikach nic już nie trzeba zmieniać – powiedział Robert Lambert.

Pogoda nie pomagała młodym żużlowcom zaprzyjaźnić się z torem. Z powodu opadów deszczu, tor był śliski i wymagający dla zawodników.

Sparingi Speed Car Motor Lublin trening

Speed Car Motor Lublin treningi | Patrick Hansen

– Dziś ze względu na pogodę jest trochę ślisko i co chwila pada deszcz, ale nie jest to wina toru. Pogoda tworzy warunki, dzięki którym trzeba się trochę napracować podczas jazdy, ale to dobrze. Dziś próbowałem dwa motocykle. Z ustawieniami nie jest najgorzej. Oczywiście muszę pozmieniać kilka rzeczy w silnikach, ale jestem na dobrej drodze – zapewnia Patrick Hansen.

Hansen przyznawał w ubiegłym sezonie, że chce poprawić jakość swoich startów, aby były bardziej dynamiczne, co w sporcie żużlowym jest niezmiernie ważne. Młody duńczyk zauważa, że praca nie poszła na marne i widać już znaczną poprawę.

– Jest już znacznie lepiej. Na pierwszych treningach musiałem je poprawić (kwestia techniczna). Dziś próbowałem z różnych pól startowych i praca zaczyna się sprawdzać. Jestem zadowolony – przyznaje.

Sparingi Speed Car Motor Lublin trening

Speed Car Motor Lublin treningi | Bjarne Pedersen

Bjarne Pedersen tor przy al. Zygmuntowskich powinien wspominać wyjątkowo dobrze, bowiem w sezonie 2012 zdobył tutaj komplet 15 „oczek”. Wtedy reprezentował barwy Startu Gniezno, który z ówczesnym Lubelskim Węglem KMŻ walczył o awans do Ekstraligi. Zawodnik z kraju Hamleta ciepło wspomina również współpracę z trenerem Dariuszem Śledziem, który w sezonie 2014 był trenerem Pedersena.

– Trener Śledź jest świetny w tym co robi. Pracujemy nie pierwszy raz. Udowadnia, że zna się na pracy trenera, na żużlu i potrafi przekazać to, co chce osiągnąć – zakończył Pedersen.

Sparingi Speed Car Motor Lublin trening

Speed Car Motor Lublin treningi | W piątek turniej par!

W piątek na stadionie przy al. Zygmuntowskich odbędzie się turniej par.

W zawodach wezmą wszyscy zawodnicy Speed Car Motoru Lublin oraz Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) i Dawid Lampart (Stal Rzeszów). Początek zawodów o godz. 15. Wstęp wolny.

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć z czwartkowego treningu Speed Car Motor Lublin: