SPEED CAR MOTOR LUBLIN – Lubelski klub żużlowy z nową nazwą i sponsorem tytularnym

Speed Car Motor Lublin Speed Car Motor Lublin

Speed Car Motor Lublin |

Lublin z dużym impetem wraca na żużlową mapę Polski. Na poniedziałkowej konferencji prasowej działacze klubu z Lublina ogłosili pod jaką nazwą wystąpią w rozgrywkach ligowych.

Tekst: Grzegorz Draus, foto: Piotr Mularczyk

Znamy też ceny biletów i karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin w sezonie 2017.

Najmocniej wybrzmiała nazwa firmy Speed Car, która będzie sponsorem tytularnym lubelskiego klubu. Speed Car Motor Lublin – pod taką nazwą lubelski klub wystąpi w lidze w sezonie 2017. Nowa nazwa to połączenie nowoczesności z tradycją. Powrót do historycznej nazwy „Motor” to zdecydowanie ukłon w stronę kibiców.

Speed Car Motor Lublin prezentacja
Speed Car Motor Lublin

Speed Car Motor Lublin – sponsor tytularny

Sponsorem tytularnym klubu została firma Speed Car sp. z o.o, która prowadzi Ogólnopolską Sieć Stacji Kontroli Pojazdów w ok. 50. punktach w Polsce.

– Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do pomocy w odbudowie lubelskiego żużla. Od 17 lat jesteśmy związani z motoryzacją, dlatego trudno wyobrazić sobie lepsze powiązanie niż sponsoring sportu motorowego. Na pewno przygotujemy szereg atrakcji dla kibiców. Tutaj są nasze korzenie, stąd się wywodzimy dlatego chcemy być współodpowiedzialni za odbudowę żużla w Lublinie

– Piotr Mazur, dyrektor firmy Speed Car.

Dyrektor Speed Car dodał, że podjęcie decyzji o sponsorowaniu Motoru nie było trudne, a rozmowy nie trwały długo.

– Mając na uwadze to, że od lat znamy działaczy klubowych, ich determinację i profesjonalizm, jesteśmy pewni sukcesu. W związku z tym podjęcie decyzji o sponsorowaniu klubu nie przysporzyło nam zbyt wielu problemów. Umowa została podpisana na jeden sezon, ale oczywiście istnieje możliwość przedłużenia współpracy na kolejne sezony

– Piotr Mazur, dyrektor firmy Speed Car.

Działacze klubu z Lublina chcą odbudować lubelski żużel na najwyższym poziomie. Dlatego mając w perspektywie kilka następnych lat, stworzyli zespół, którego podstawą są młodzi zawodnicy.

speed car motor lublin zarząd
Speed Car Motor Lublin – zarząd

– Mając na celu odbudowę lubelskiego żużla, fundamentem zespołu są młodzi zawodnicy. Mam nadzieję, że obcokrajowcy w osobie Roberta Lamberta i Patricka Hansena będą tworzyć w najbliższych latach światowy żużel. Jestem przekonany, że będziemy mieli z nich ogromną pociechę. Muszę też dodać, że jestem bardzo zadowolony z zawodników formacji juniorskiej, którzy na wspólnym treningu kondycyjnym drużyny wcale nie odstawali od starszych, bardziej doświadczonych kolegów – mówił Jakub Kępa, dyrektor sportowy Speed Car Motor Lublin.

Speed Car Motor Lublin – plany na sezon 2017

Speed Car Motor Lublin to drużyna, która na torach 2. Ligi Żużlowej ma rządzić i dzielić. Działacze, jak i sami zawodnicy nie kryją, że ich głównym celem w sezonie 2017 jest bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym pomóc ma wychowanek LKŻ Lublin, Daniel Jeleniewski, który w sezonie 2017 będzie kapitanem drużyny.

– Fajnie wrócić do Lublina i startować przed własną publicznością. Wszystko wygląda bardzo dobrze. Drużyna jest skompletowana, mamy pozyskanych sponsorów, widzimy duże zaangażowanie miasta i ludzi, którzy ciężko na to wszystko pracują, więc bardzo chciałbym wziąć w tym udział. Moje kroki po sezonie zmierzały w kierunku Lublina i cieszę się, że to się udało. Mamy mocny skład i będziemy walczyć o awans, ale zdajemy sobie sprawę, że tego awansu nie mamy już teraz, tylko będzie to ciężka praca przez cały sezon  – powiedział Daniel Jeleniewski.

Jeleniewski zapytany o to, czy wierzy w powrót Motoru do żużlowych lat świetności odpowiedział:

Gdybym w to nie wierzył, nie siedział bym tutaj.

Speed Car Motor Lublin karnety
Speed Car Motor Lublin
  • Prezentacja drużyny Speed Car Motor Lublin planowana jest na 25 marca.

  • Cennik biletów na mecze Speed Car Motor Lublin – [TUTAJ]

Poznaliśmy także nowe logo klubu oraz kevlary w jakich zawodnicy będą się prezentować w sezonie 2017.

Speed Car Motor Lublin logo
Speed Car Motor Lublin – nowe logo drużyny