Żużel Lublin 2017 | Przygotowania do sezonu KM Cross

Żużel lublin 2017 Terminarz Speed Car Motor Lublin | Drużyna

Żużel Lublin 2017 |

Nowy sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Na sześć tygodni przed pierwszym meczem ligowym lubelski zespół stawia na budowanie formy fizycznej. Owoce tej pracy poznamy już 18. marca podczas sparingu z Unią Tarnów.

Tekst: Grzegorz Draus, foto: Piotr Mularczyk

Żużel Lublin 2017 | Trener Dariusz Śledź o formie zawodników:

– Możemy śmiało powiedzieć, że przygotowania fizyczne do sezonu są już na finiszu. Zawodnicy mieli sprawdzian kondycyjny, który wypadł bardzo pozytywnie. Dlatego muszę podziękować pani Magdalenie Grabowskiej ze studia CrossFit Rzeszów, bo ona prowadziła chłopaków przez całą zimę, zrobiła kawał dobrej roboty. Teraz marzymy o tym, żeby wyjechać jaknajszybciej na tor. Pogoda nam sprzyja i jeżeli potwierdzą się długoterminowe prognozy, to żywię nadzieję, że pod koniec przyszłego tygodnia tor będziemy mieli gotowy do jazdy. Wszyscy są głodni jazdy i deklarują chęć przyjazdu do Lublina i trenowania na torze – mówi Dariusz Śledź.

Żużel lublin 2017
Żużel Lublin 2017 – widzimy się na stadionie!

Żużel Lublin 2017 | Sparingi przedsezonowe

Drużynę z „Koziego Grodu” czekają mecze sparingowe z zespołami z Nice PLŻ. Pierwszy już 18 marca w Tarnowie z miejscową Unią. Dla trenera KM Cross Lublin będzie to doskonała okazja do sprawdzenia kilku wariantów składu.

– W sparingach chcemy sprawdzić naszych zagranicznych zawodników, ale też dać szansę wszystkim naszym juniorom. W pierwszych meczach ligowych musimy postawić na tych, którzy są obecnie w najlepszej dyspozycji, dlatego przed nimi wielki sprawdzian i zdają sobie z tego sprawę. Obcokrajowcy też wiedzą, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Kibice w Lublinie są spragnieni żużla i chcieliby zobaczyć swoją drużynę wygrywającą. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że udało nam się zmontować naprawdę fajny zespół i w pełni chcemy wykorzystać jego potencjał. Na pewno będziemy chcieli wygrywać – zapewnia Śledź.

Żużel Lublin 2017 | Trener Dariusz Śledź o swoim powrocie

Trener Śledź nie kryje, że powrót do rodzinnego Lublina, gdzie zaczynał swoją przygodę z żużlem to dla niego wyjątkowy moment.

– Trochę trudno opisać to uczucie. Wracam tutaj w innej roli, historia zatoczyła koło. Moja przygoda z żużlem jest nierozerwalnie związana z Lublinem. Tutaj zaczynałem swoją karierę, tutaj też ją zakończyłem jako zawodnik. Teraz wracam jako trener. To niesamowite uczucie. Wszyscy się tutaj doskonale znamy, ufamy sobie i jestem przekonany, że będzie to miało wpływ na wynik drużyny. 

Żużel lublin 2017
Żużel Lublin 2017: Bjarne Pedersen, Dariusz Śledź, Robert Lambert

Żużel Lublin 2017 | Bjarne Pedersen

Bjarne Pedersen, który ma być liderem lubelskiego zespołu również nie kryje zadowolenia z pierwszych spotkań z drużyną.

– Podoba mi się tu. Podoba mi się atmosfera dookoła klubu. Są w nim ludzie, którzy chcą żeby speedway wrócił do Lublina na dobre. Wygląda na to, że wiedzą, co robią. Jeśli chodzi o kolegów z drużyny to jestem nimi mile zaskoczony i od kilku dni udaje nam się budować dobrego ducha zespołu. Kilku z nich jest całkiem świeżych. Przez te kilka dni bardzo dobrze się razem bawiliśmy, jednak jest to coś zupełnie innego niż jazda razem na torze. Ale następnym razem uda nam się wyjechać na tor i wtedy będziemy się zgrywać – zakończył Duńczyk. 

Żużel Lublin 2017 | Karnety

W najbliższym czasie odbędzie się konferencja prasowa, na której podane zostaną ceny biletów oraz karnetów na sezon 2017. Drużyna z Lublina rozpocznie swój ligowy sezon 17 kwietnia meczem wyjazdowym z Kolejarzem Opole.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie KM Cross Lublin.