dmp warszawa 2017

DMP Warszawa 2017 podsumowanie: Pech Treli, Borkowski najlepszy! | fotorelacja

DMP Warszawa 2017

Drifterzy znów opanowali Warszawę. 21 maja nad autodromem Bemowo rozciągały się kłęby dymu z upalanych opon. Polska Federacja Driftingu zorganizowała pierwszą rundę Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w trzech klasach: Pro, Challenge i Klasa Kobiet. Najbardziej liczna gościła blisko 40 zawodników.

Tekst i foto: Marek Jachorek Studio Innowacji

DMP Warszawa 2017 – relacja

Kategoria Challenge to przedsionek dla zawodników, którzy zaczynają zdobywać swoje doświadczenie. Jednak niektóre samochody mogą spokojnie konturować mocą i zaawansowaniem z tymi z klasy PRO. Najlepiej w sobotnich kwalifikacjach pojechał Orest Michalczuk za kierownicą Nissana Skyline’a. Niestety w finałach potrącił pachołek w dogrywkowym przejeździe i został wyeliminowany z walki o TOP 8. dmp warszawa 2017

Starcie o pierwsze miejsce było bardzo zacięte i potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. Rafał Podbielski dopiero w ostatnim przejeździe zdołał uzyskać dwupunktową przewagę, która przesądziła o zwycięstwie nad Arturem Barszczowskim.

DMP Warszawa 2017 – Klasa PRO | wyniki

W klasie PRO zagościło 19 zawodników. Broniący tytułu mistrzowskiego Paweł Trela był najlepszy w kwalifikacjach. W jednym z przejazdów uzyskał imponujące 99 ze 100 możliwych punktów. Niestety nie poszczęściło mu się w TOP 8, gdy podczas drugiego biegu z Markiem Wartałowiczem z STW Drift Team stracił wspomaganie kierownicy i dostał 0 punktów. Najbardziej widowiskowymi przejazdami popisywał się zwycięsca całych zawodów – Paweł Borkowski. W każdym z przejazdów jako goniący siedział przeciwnikowi na drzwiach nie odpuszczając nawet na chwilę. dmp warszawa 2017

Interesująco wyglądała też walka o wejście do ścisłego finału w wykonaniu Kamila Dzierbickiego. Zaraz po starcie spadła mu opona z felgi przez co pokonał cały dystans na 3 sprawnych kołach. W starciu  o najniższy stopień podium awarii uległ samochód Marcina Gałata. Mechanicy niestety nie byli w stanie naprawić w krótkim czasie urwanego wahacza, co wyeliminowało go z walki.

DMP Warszawa 2017 – podsumowanie

Całe zawody należy dodać od udanych. Słońce ani na chwilę nie zachodziło a dzięki lekkim podmuchom wiatru było bardzo przyjemnie. Następne zawody organizuje liga Drift Masters GP na stadionie piłkarskim w Płocku. 10 czerwca pojawią się tam najlepsi drifterzy z całej Europy. Do zobaczenia!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.