Debiuty w półfinale. Ostrovia Ostrów – Motor Lublin: awizowane składy

W najbliższą niedzielę w ramach 1. rundy półfinałowej 2. Ligi Żużlowej, drużyna Speed Car Motoru Lublin zmierzy się na wyjeździe z TŻ Ostrovią Ostrów Wlkp. Znamy awizowane składy obu ekip na to spotkanie.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Sezon 2017 w 2. Lidze Żużlowej wkracza w decydującą fazę. W najbliższą niedzielę cztery najlepsze zespoły ligi rozpoczną bój o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Speed Car Motor Lublin w meczach półfinałowych zmierzy się z drużyną z Ostrowa Wlkp.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Speed Car Motor Lublin: Martin Smolinski

Obie ekipy przystąpią do niedzielnego spotkania w nieco innych składach, niż to miało miejsce w rundzie zasadniczej. W zespole gości zadebiutuje Martin Smolinski. 33-latek to m.in. wielokrotny Indywidualny Mistrz Niemiec na żużlu oraz trzykrotny finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Obecnie Martin rywalizuje tylko w niemieckiej Bundeslidze, reprezentując barwy AC Landshut Devils. Poza tym startuje również w eliminacjach do cyklu Grand Prix 2018 i zawodach Speedway Euro Championship. Niemiecki zawodnik w polskiej lidze ostatni raz ścigał się w 2013 roku, reprezentując barwy KSM Krosno.

źródło: facebook Martin Smolinski

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Speed Car Motor Lublin: Oskar Bober

Oprócz Smolinskiego do drużyny Speed Car Motoru Lublin dołączył Oskar Bober, który wzmocni pozycję juniorską lubelskich Koziołków. Bober startował w Lublinie w sezonie 2017 na zasadzie „gościa”. Tym razem, na mecze fazy play-off konieczne było wypożyczenie 20-latka z Betard Sparty Wrocław, co ostatecznie udało się po długich negocjacjach z włodarzami z Wrocławia.

Prawdopodobnie Stanisław Burza zajmie miejsce powołanego Macieja Kuciapy, który w tym dniu widnieje w awizowanym składzie zawodów w węgierskim Debreczynie.

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Mniej kolorowo prezentuje się sytuacja kadrowa TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp. W niedzielnym meczu na pewno nie zobaczymy lidera gospodarzy — Sama Mastersa. Australijczyk doznał skomplikowanego złamania obojczyka, co mocno osłabia ostrowską ekipę. Po raz kolejny zabrakło miejsca w awizowanym składzie dla Zbigniewa Sucheckiego, który w obecnym sezonie z pewnością nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań.

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:
1.
 Bjarne Pedersen
2. Maciej Kuciapa
3. Martin Smolinski
4. Paweł Miesiąc
5. Daniel Jeleniewski
6. Maciej Kuromonow

TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.:
9. Adam Ellis
10. Łukasz Sówka
11. Kamil Brzozowski
12. Patryk Dolny
13. Kenneth Hansen
14. Maksymilian Bogdanowicz

Początek spotkania: 17:15

Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Maciej Głód