Dla kogo pierwsza liga? Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

W najbliższą niedzielę na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie, miejscowa Stal podejmie Speed Car Motor Lublin w pierwszym meczu barażowym. Dla obu ekip będzie to starcie ostatniej szansy, które zadecyduje o miejscu w Nice 1. Lidze Żużlowej. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Pomimo starań działaczy z Lublina oraz długich rozmów z GKSŻ, Koziołki do meczu w Rzeszowie przystąpią z maksymalnie dwoma obcokrajowcami w składzie. Inaczej sprawa wygląda w drużynie Żurawi, która według regulaminu, w barażach może awizować trzech zagranicznych jeźdźców. Taki obrót spraw stawia drużynę Speed Car Motor Lublin na nieco trudniejszej pozycji.

Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: baraże

To jednak może podziałać na Lublinian tylko motywująco. Mocnym punktem drużyny z Koziego Grodu będzie z pewnością Paweł Miesiąc, który w 2001 roku zdał licencję w barwach rzeszowskiej Stali i doskonale zna każdą ścieżkę tego toru. Do tego doświadczenie trenera Dariusza Śledzia, który w latach 2009 – 2013 był trenerem Stali oraz wielokrotne treningi obecnych zawodników Motoru na tym owalu będą dodatkowym atutem Koziołków.

Oprócz krajowych jeźdźców Dariusz Śledź ma do dyspozycji Roberta Lamberta i Bjarne Pedersena, który po blamażu w Gnieźnie będzie chciał zmyć z siebie miano „antybohatera”. Jeżeli problemy sprzętowe nie przeszkodzą żużlowcom Speed Car Motoru Lublin w tym spotkaniu, to wyrównana drużyna z mocną parą juniorską BoberPeroń może sprawić sporą niespodziankę. Oby bardziej pozytywną niż ta w Gnieźnie.

Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

W drużynie gospodarzy należy zwrócić uwagę na braci Lampartów. Dawid, dobrze znany lubelskim kibicom, będzie na pewno piekielnie szybki i to on ma w głównej mierze pomóc Stali Rzeszów w utrzymaniu się w lidze. Młodszy brat Dawida, 16-letni Wiktor Lampart, to chłopak, który w minionym sezonie w 1. lidze wykręcił średnią 1,391 i może sporo namieszać zarówno w spotkaniu w Rzeszowie, jak i w rewanżu w Lublinie.

Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: baraże

Trener Janusz Stachyra mocno liczy na punkty Josha Grajczonka. 27-letni Australijczyk sezon 2017 w pierwszej lidze zakończył ze średnią 1,796 i był drugim, najlepszym zawodnikiem Stali Rzeszów zaraz po Dawidzie Lamparcie (1,953).

Stal Rzeszów – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Walka o miejsce w Nice 1. Lidze Żużlowej zaczęła się już od słów trenera rzeszowskiej Stali, Janusza Stachyry, który głośno zapewniał w mediach, że przepaść między ligami jest ogromna i nie obawia się 2-ligowego Speed Car Motoru Lublin. To zapowiada zacięty pojedynek, w którym wszystko zweryfikuje tor i miejmy nadzieję widowiskowe ściganie, a nie słowa.

Pierwsze spotkanie barażowe odbędzie się 1 października na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69 o godz. 15:00. Rewanż tydzień później, 8 października na torze przy Al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie. W przypadku równej liczby punktów obu drużyn w dwumeczu, utrzymanie w lidze zapewni sobie Stal Rzeszów.

Awizowane składy:

Stal Rzeszów: 
9. Nick Morris
10. Marcel Szymko
11. Josh Grajczonek
12. Erik Riss
13. Dawid Lampart
14.
15. Wiktor Lampart

Speed Car Motor Lublin: 
1. Bjarne Pedersen
2. Stanisław Burza
3. Daniel Jeleniewski
4. Paweł Miesiąc
5. Robert Lambert
6. Oskar Bober
7.

Początek spotkania: godz. 15:00
Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak