Rajd Nadwiślański 2017: Nivette i Heller rajdowymi Mistrzami Polski!

Rajd Nadwiślański 2017

Filip Nivette i Kamil Heller Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Polski. Załoga przypieczętowała swój tytuł podczas zakończonego wczoraj Rajdu Nadwiślańskiego. Po raz pierwszy trasa przebiegała przez Lublin. W naszym mieście znalazło się także serce imprezy – park serwisowy.

Tekst: Klaudia Kowalczyk, foto: Marek Jachorek

Rajd Nadwiślański 2017: relacja

Załoga Nivette/Heller przez wszystkie odcinki jechała szybko, ale i ostrożnie. Tuż za nimi znaleźli się Francuzi – Bryan Bouffier i Xavier Panseri, jednak drugiego dnia na trasie siódmego odcinka mieli wypadek. Mimo niewielkich uszkodzeń, nie mogli kontynuować jazdy.

Rajd Nadwiślański 2017: wyniki i klasyfikacja

Triumfatorem i niewątpliwie najszczęśliwszym duetem na mecie byli Filip Nivette i Kamil Heller, oficjalnie już mistrzowie Polski, którzy w tabeli mieli 39 punktów przewagi nad kolejną załogą. Występ mistrzów na Lubelszczyźnie upłynął pod znakiem totalnej dominacji, bowiem załoga wygrała wszystkie odcinki specjalne z wyjątkiem jednego. 

Oczy lubelskich kibiców zwrócone były szczególnie na dwie ekipy. Hubert Maj i Szymon Jasiński z zespołu Ursus Rally Team ukończyli rajd na 9. miejscu w generalce i piątym w klasie Open N. Lublinianie do końca sezonu będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w klasie Open N. Awaria auta wyeliminowała z kolei Mariusza Steca i Jacka Rathe. Przed wypadnięciem z trasy byli na 5. miejscu w „generalce”.

Rajd Nadwiślański 2017: odcinek w centrum Lublina

W tym roku po raz pierwszy oesy dotarły do Lublina – jak nietrudno zgadnąć, z okazji 700-lecia miasta. W przyszłym roku stolica województwa ma szansę jednak ponownie gościć załogi RSMP.

Kierowcom do przejechania pozostał jeszcze Rajd Śląska w dniach 13-15 października.

Rajd Nadwiślański 2017: fotorelacja

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.