Sam Masters (Speed Car Motor Lublin): „Możemy wygrać ligę”

Wraz z zakończeniem żużlowego okienka transferowego, Speed Car Motor Lublin ogłosił oficjalny skład na sezon 2018. Do lubelskiego zespołu powraca Sam Masters, który z koziołkiem na plastronie startował w sezonie 2015.

tekst: Grzegorz Draus

Speed Car Motor Lublin: Sam Masters

Sam, a właściwie Samuel Masters w sezonie 2017 reprezentował barwy drugoligowej TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.. 26-latek z australijskiego Newcastle, pod względem średniej, był najlepszym zawodnikiem zespołu z Wielkopolski. Masters wystąpił w siedmiu meczach, co dało mu średnią 2,412. Taki wynik uplasował go na drugim miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników 2. Ligi Żużlowej.

sam masters speed car motor lublin
źródło: Sam Masters | http://www.dailyrecord.co.uk/sport/local-sport/edinburgh-monarchs-captain-sam-masters-10267691

Po dobrym sezonie Australijczyka 26-latkiem zainteresowały się kluby z wyższych lig. Wybór padł na beniaminka Nice 1. Ligi ŻużlowejSpeed Car Motor Lublin.

Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny będę startował dla drużyny z  Lublina. Uwielbiałem nawierzchnię lubelskiego toru, gdy ścigałem się tutaj w sezonie 2015. Już nie mogę się doczekać, kiedy wyjadę na lubelski tor z kolegami z drużyny – komentuje Sam Masters.

sam masters wheelie lublin
źródło: oficjalny profil FB Sam Masters

Speed Car Motor Lublin: Sam Masters i Flemming Graversen?

Jak się okazuje, do transferu sympatycznego Australijczyka przyczynił się Flemming Graversen – duński tuner silników żużlowych, na których m.in. w tym roku Jason Doyle zdobył Indywidualne Mistrzostwo Świata.

Faktycznie, rozmowy z działaczami Speed Car Motoru Lublin zaczęły się dzięki Flemmingowi Graversenowi. To on zna Dariusza Śledzia i to on doradził mi, że Lublin będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Jeszcze raz dzięki Flemming! – powiedział Masters.

sam masters lublin
źródło: Sam Masters | https://www.thecheckeredflag.co.uk/2017/08/sam-masters-set-third-australian-fim-speedway-grand-prix/

Drużyna Speed Car Motoru Lublin w sezonie 2018 będzie miała do dyspozycji sześciu seniorów, w tym trzech obcokrajowców, których liderem ma być Andreas Jonsson. Jak skład Motoru ocenia Masters?

Zespół wygląda naprawdę dobrze i myślę, że będziemy fajną ekipą szalonych jeźdźców. Nie mogę się już doczekać sezonu 2018 i wspólnej walki na torze ze wszystkimi kolegami z drużyny. Poza tym myślę, że Lublin skompletował zespół, który mógłby wygrać Nice 1. Ligę Żużlową. Zdobycie trofeum w polskiej lidze byłoby wyjątkowe dla mnie, a także klubu – przyznaje 26-latek.

Speed Car Motor Lublin: Sam Masters | Dariusz Śledź legendą

Po udanym sezonie 2017 skwitowanym awansem Motoru do Nice 1. Ligi Żużlowej, na pozycji trenera koziołków pozostał dobrze znany lubelskim kibicom Dariusz Śledź. Jak przyznaje Sam Masters, o popularnej „Rybce” słyszał wiele dobrego i to kolejny powód, dla którego wybrał właśnie Lublin.

Jeszcze nie znam trenera Dariusza zbyt dobrze, ale słyszałem o nim wiele dobrego i nie mogę się doczekać współpracy z nim w Motorze w sezonie 2018. Przez telefon trener Dariusz Śledź brzmi jak legenda – zaznaczył Australijczyk.

Speed Car Motor Lublin: Sam Masters do kibiców żużla w Lublinie

Sam Masters do lubelskich kibiców: „Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę Was wszystkich jeszcze raz na stadionie! Przy odrobinie szczęścia możemy pokusić się dla Was o zwycięstwo w lidze w sezonie 2018! Do zobaczenia, Sam.

sam masters speed car motor lublin
źródło: oficjalny profil FB Sam Masters

Pełny skład Speed Car Motoru Lublin na sezon 2018 – TUTAJ