Gosia RDEST Daytona 2018 | Polka na torze Daytona!

Gosia Rdest Daytona 24h Rolex Daytona

Gosia RDEST Daytona 2018 | Gosia Rdest ponownie zasiądzie za kierownicą Audi R8 LMS GT4. Najszybsza Polka na torach wyścigowych weźmie udział w pierwszej rundzie IMSA Continental Tire SportsCar Challenge na legendarnym torze Daytona.

Tekst: MC / foto: Gosia Rdest

W dniach 12-13 stycznia Gosia Rdest uczestniczyła w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, gdzie startowała nowym Audi R8 LMS GT w zespole Phoenix Racing. Polka stanęła na najwyższym stopniu podium w klasie GT4. Dzięki świetnemu występowi w Dubaju, polska zawodniczka dostała możliwość startu w Stanach Zjednoczonych w rundzie serii Rolex 24 na torze Daytona.

Gosia Rdest Daytona
Gosia RDEST Daytona 2018

Gosia Rdest Daytona 2018 | Audi #DriveProgress

Na fotelu kierowcy Gosia będzie zmieniać się z Ashley Freiberg, 26-letnią Amerykanką, która na co dzień startuje w serii Lamborghini Super Trofeo North America. Wystawienie żeńskiego składu zespołu w Daytonie to część kampanii Audi #DriveProgress, która promuje równość płci i obecność kobiet w motor-sporcie.

Czterogodzinny wyścig pod nazwą BMW Endurance Challenge at Daytona ruszy w piątek o 13.00 miejscowego czasu (około 6:30 czasu polskiego). 

To pierwszy kobiecy duet w 19-letniej historii serialu.

Audi Gosi i Ashley oznaczone numerem 50, będzie jednym z trzech wystawionych przez GMG Racing – zespół z Santa Ana w Kalifornii.

Gosia Rdest Daytona 2018 Audi R8 GMG
Gosia RDEST Daytona 2018 | 3x Audi R8 GMG Racing

Lista zgłoszeń obejmuje 43 samochody, z czego 30 pojedzie w najszybszej klasie Grand Sport. W tym roku po raz pierwszy udało się obsadzić ją w komplecie przez samochody GT4. Ubiegłorocznymi mistrzami Grand Sport zostali Dylan Murcott i Dillon Machavern za kierownicą Porsche Caymana RS1.

 

Gosia RDEST Daytona 2018 | Trzymamy kciuki za wynik!


Gosia Rdest była bohaterką 19 numeru magazynu Motór. Poniżej znajdziecie wywiad, w którym Gosia Rdest odpowiada, m. in., na pytanie:

„Czy dla ciebie różnice płci są widoczne na torze?”

Więcej w linku:

GOSIA RDEST: Szpilki na torze | WYWIAD (klik)