Poznań Motor Show 2017 | Rolls Royce

Targi motoryzacyjne Genewa 2018: przedstawiamy najważniejsze premiery

Już w najbliższy Dzień Kobiet rozpoczną się targi Geneva International Motor Show 2018. Najważniejsza tego typu impreza w Europie będzie miejscem wielu interesujących premier. Przedstawiamy Wam najważniejsze z nich.

Tekst: MC

Targi motoryzacyjne Genewa 2018 – najciekawsze premiery

ASTON MARTIN Vantage

Brytyjski producent zaprojektował wszystko od nowa – od płyty podłogowej przez nadwozie, a skończywszy na silniku na pokładzie. Pod maską pracuje nowość – jednostka 4.0 V8 twin-turbo prosto od Mercedes-AMG. 510 KM mocy, 685 Nm, 1530 kg wagi, pierwsza setka w 3,6 sekundy oraz 313 km/h prędkości maksymalnej.

Aston Martin Vantage 2017

AUDI A6

Niemcy w swoim stylu zaprojektowali od nowa każdy szczegół samochodu, ale jego ogólny wygląd niewiele się zmieni. Nowe Audi A6 ma być lżejsze o minimum 100 kg. Stylistyką zajął się Marc Lichte, który odpowiedzialny jest za nowe Audi A8. Można więc oczekiwać nowego kształtu lamp i większego grilla.


BENTLEY Bentayga V8  

Cóż, taka biedniejsza wersja dla bezdomnych klientów, których nie stać na utrzymanie V12-tki.

Podobny obraz

FERRARI 488 Speciale/GTO 

Ferrari przygotowuje zupełnie nowe danie z wykorzystaniem starego, choć lubianego kotleta. Ma być 700 KM i jeszcze bardziej hardkorowo pod każdym względem. Pokażemy Wam zdjęcie, ale nikomu go nie przekazujcie.

Podobny obraz

JAGUAR i-Pace  

Koniec z domysłami. W Szwajcarii zobaczymy światowy debiut elektrycznego crossovera Jaga. Cóż, może i kiedyś Anglicy produkowali Jaguary. Dzisiaj są to co najwyżej zwykłe dachowce.

Znalezione obrazy dla zapytania jaguar i pace 2018

JEEP Wrangler

W końcu doczekaliśmy się nowej generacji Wranglera! W międzyczasie zdążyliśmy osiwieć i wyłysieć, ale warto było czekać. Podobnie jak w przypadku nowej Klasy G, Wrangler nie zmienił się zbytnio, co uznajemy za duży plus.

Tak się kiedyś testowało: https://www.youtube.com/watch?v=GpHa1d_sDRA

Podobny obraz

LAND ROVER Range Rover SV Coupe  

Ma być to SUV w stylu coupe, wyróżniający się niecodzienną linią nadwozia i luksusowo wykończoną kabiną pasażerską. Na razie wiemy tylko tyle, że jest trochę rasistowski.

LEXUS Baby SUV  

I to by było chyba na tyle w kwestii komentarza.

Podobny obraz

McLaren P15 Senna  

Podobno nie ma ludzi brzydkich, są tylko biedni. W przypadku McLarena P15 Senna tylko biedni ludzie mogą powiedzieć, że jest brzydki. Nie wiem czy jest w tym sens, ale jego liczby mówią same za siebie: 500 sztuk po 3,5 mln zł każda. 800 KM i 800 Nm mocy. 2,5 sekundy do setki i max na poziomie 320 km/h. A przede wszystkim hołd dla wielkiego mistrza F1. 

MERCEDES-BENZ 

Taksówkarze w Genewie pokażą naprawdę kilka ważnych modeli. Wśród nich znajdzie się nowa Klasa A, czterodrzwiowy AMG GT Coupe oraz hybrydowy(!) CLS AMG.

Morgan Aero GT

Podobny obraz

RIMAC Concept Two  

Znalezione obrazy dla zapytania rimac concept two 2018

VOLVO V60

Podobny obraz

Targi motoryzacyjne Genewa 2018 – historia

Po raz pierwszy pokazy odbyły się w roku 1905. Największą uwagę zawsze przyciągały pojazdy nietypowe o oryginalnych rozwiązaniach technicznych. Prototypy, nowe wyposażenie i prezentowanie przełomowych rozwiązań technicznych oraz polityczna i społeczna debata na stałe zagościły do genewskich pokazów. Są one uważane za miejsce konkurencji światowych producentów samochodów, czemu dodatkowo sprzyja fakt, że organizująca je Szwajcaria nie posiada znaczącego przemysłu samochodowego.

Targi motoryzacyjne Genewa 2018: praktyczne informacje:

Gdzie odbywa się targi motoryzacyjne w Genewie?  Palexpo Arena, Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex, Genewa, Szwajcaria
Kiedy odbywają się targi Motoryzacyjne Genewa?  8-18 marca 2018
Godziny otwarcia:  10.00-20.00 poniedziałek-piątek, 9.00-19.00 sobota-niedziela
Ile kosztuje Geneva Motor Show 2018 biletów?  Dorośli 16 CHF, dzieci 6-16 i emeryci CHF 9.
Geneva International Motor Show (GIMS) witryna:  https://www.gims.swiss/en/