speed car motor lublin karnety 2018

Zapowiedź sezonu Speed Car Motoru Lublin: najważniejsze wypowiedzi z konferencji prasowej

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin mogą dalej liczyć na wsparcie swoich dotychczasowych sponsorów. Z kolei sami zawodnicy są już na ostatniej prostej przygotowań do debiutu w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Tekst: Krzysztof Kurasiewicz, foto: Piotr Mularczyk

Zapowiedź sezonu Speed Car Motoru Lublin – wsparcie sponsorów

Pomoc „Koziołkom” zadeklarowali prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

– Tak jak tutaj siedzimy, to można powiedzieć, że jesteśmy tymi, na których zawsze można liczyć, a na pewno na których sport Lublina i regionu może liczyć. Zarówno zarząd województwa, jak i miasto Lublin, wspierają wszystkie dyscypliny i kluby. Dzięki temu mamy te sukcesy sportowe, które możemy obserwować. Lublin jako miasto, sponsor będzie cały czas z klubem, nie tylko w wymiarze tej umowy, która nas wiąże, ale również poprzez wsparcie organizacyjne i poprzez wsparcie przez spółkę MOSiR – zadeklarował prezydent Krzysztof Żuk.

– Myślę, że jest to również doskonała forma promocji gospodarczej i należy zachęcać również przedsiębiorców, jak najwięcej przedsiębiorczości, bo żużel nierozerwalnie związany z Lublinem i z regionem jest bardzo dobrą formą wsparcia wszelkiego rodzaju działań – dodał marszałek Sławomir Sosnowski.

Z klubem została także firma Perła – Browary Lubelskie S.A. Firma dokłada się nie tylko do działalności żużlowców. Wspiera również koszykarzy TBV Startu Lublin, piłkarzy Motoru Lublin czy piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin.

– Jako producent piwa musimy czuć się odpowiedzialni za pewne zachowania, które są społecznie nie do końca akceptowalne. Mam tu oczywiście na myśli całą problematykę związaną z prowadzeniem pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Żużel wyróżnia się tym, że jest to sport od początku do końca w pełni profesjonalny, uprawiany przez profesjonalistów na torach w atmosferze tysięcy kibiców, w atmosferze piknikowej, rodzinnej, który z przyjemnością ogląda się przy ulubionym piwie – podkreślał Andrzej Rutkowski, dyrektor generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Speed Car Motor Lublin

Zapowiedź sezonu Speed Car Motoru Lublin – zgrupowanie w Gorican

Żużlowcy mają już za sobą zgrupowanie w Kazimierzu Dolnym, na którym zabrakło Brytyjczyka Roberta Lamberta i Australijczyka Sama Mastersa. Obu z powodu kontuzji. Brakowało też Pawła Miesiąca, który w tym czasie startował w Indywidualnych Mistrzostwach Argentyny. Dzisiaj drużyna udaje się na Półwysep Bałkański. W komplecie spotka się na trzydniowym zgrupowaniu w chorwackim Gorican. Tam zespół po raz pierwszy wyjedzie na tor.

– Atmosferę mamy dobrą w Lublinie, bo został trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Doszli bracia Lampartowie, gdzie też fajnie się wszyscy dogadujemy. Doszedł Jonsson, gdzie też jest w porządku człowiekiem. Teraz, żeby tę atmosferę podtrzymać, to po prostu musimy osiągać dobre wyniki sportowe. Nie ma co się oszukiwać, nic nie buduje tak atmosfery jak wyniki na torze – mówił jeden z zawodników Speed Car Motoru Lublin Oskar Bober.

Zapowiedź sezonu Speed Car Motoru Lublin – inauguracja

Inaugurację sezonu w Nice 1. Lidze Żużlowej zaplanowano na 8 kwietnia. W pierwszym domowym meczu lublinianie zmierzą się z Orłem Łódź. Do tego czasu „Koziołki” muszą oswoić się z jazdą na własnym torze oraz dotrzeć się jako drużyna.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car.