Pierwszy wyjazdowy test Motoru. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin (zapowiedź i składy)

Speed Car Motor Lublin w sobotnie popołudnie wybierze się na pierwsze spotkanie wyjazdowe do Trójmiasta. Rywalem koziołków będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Na co stać oba zespoły w tym meczu?

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin: zapowiedź

W najbliższą sobotę na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku w ramach 3. rundy Nice 1. Ligi ŻużlowejZdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Speed Car Motor LublinOba zespoły podchodzą do tego pojedynku w nieco zmienionych składach.

Do zestawienia gości powraca kapitan koziołków – Daniel Jeleniewski. Jak przyznaje trener Dariusz Śledź, na gdańskim owalu liczyć się będą dobre starty spod taśmy. Tego aspektu brakuje niestety Pawłowi Miesiącowi, którego miejsce w składzie zajął popularny „Jeleń”. Jeleniewski pauzował w 2. kolejce Nice 1.LŻ, a w jego miejsce w meczu ze Startem Gniezno pojechał Sam Masters. Australijczyk pojechał w czterech biegach, w których uzbierał solidne 6+3. „Jeleń” dysponuje dobrymi startami spod taśmy i to one niejako dają mu szansę powrotu do podstawowego składu.

W sobotnie popołudnie w ekipie gości zobaczymy wspomnianego Sama Mastersa w parze z Robertem Lambertem. Młody Brytyjczyk jest w gazie od początku sezonu i pokazuje to nie tylko w polskiej lidze. W środę, w meczu angielskiej Premier League, 20-latek zdobył 15 punktów, a jego Kings Lynn Stars zwyciężyło z Belle Vue Aces 53:37. British Rocket będzie z pewnością silnym punktem Motoru w Gdańsku i stać go na dwucyfrowy wynik.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin: zapowiedź

Duże nadzieje pokładane są na pewno w Dawidzie Lamparcie, który nie do końca spasował się jeszcze z lubelskim owalem i jego dorobek punktowy po 2 rundach pozostawia pewien niedosyt. Inaczej sprawa ma wyglądać w najbliższą sobotę. Lampart dobrze czuje się na gdańskim torze, za czym przemawia fakt, iż w Eliminacjach Złotego Kasku, które odbyły się właśnie w Gdańsku, zawodnik Speed Car Motoru Lublin z dorobkiem 12 „oczek” zajął 2. lokatę. Z pewnością nikt nie będzie miał za złe, jeśli taki wynik Dawid wykręci w sobotnim starciu. No, chyba że ktoś z Gdańska…

Niezwykle ciekawie zapowiada się drugi bieg dnia, czyli kiedy pod taśmą ustawią się młodzieżowcy obu zespołów. Para Wiktor Lampart Oskar Bober nie przegrała jeszcze w tym sezonie biegu juniorskiego. Nie przegrała go także dwójka Dominik KossakowskiMarcin Turowski, a ten pierwszy nie zwykł oddawać przyjezdnym 3 punktów na swoim torze. Świetną dyspozycją chwali się młodszy z braci Lampartów – Wiktor. W rozegranych w Lublinie Eliminacjach Brązowego Kasku, 17-letni rzeszowianin zdeklasował rywali zdobywając komplet 15 oczek. Zapowiada się zatem wyjątkowo zacięta walka o zwycięstwo w drugiej gonitwie dnia. Oby cało i zdrowo.

Wynik przyjezdnych ciągnął będzie Andreas Jonsson, który niewątpliwie wyrasta na prawdziwego lidera Speed Car Motoru Lublin. Szwed nie schodzi poniżej 10 punktów w meczu i w sobotnie popołudnie nie powinno być inaczej. Jonsson to pewny i mocny punkt Motoru.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin: zapowiedź

W drużynie Zdunek Wybrzeże Gdańsk zamiast Andersa Thomsena na torze zobaczymy Patricka Hougaarda. Thomsen w meczu przeciwko Polonii Piła zaliczył groźnie wyglądający upadek, dlatego trener gospodarzy – Lech Kędziora, zdecydował się na zmianę. Dla Hougaarda będzie to pierwsze ligowe spotkanie w sezonie 2018.

Piekielnie szybką parą gospodarzy może być dwójka Mikkel Bech Mateusz SzczepaniakSzczepaniakowi co prawda nie wyszedł mecz w Pile, bowiem zdobył tam jedynie 4 oczka, jednak na inaugurację w Gdańsku przywiózł 12 punktów w czterech startach, czym pokazał, że na domowym torze będzie silnym punktem Wybrzeża. 23-letni Duńczyk natomiast w dwóch ostatnich meczach zdobył kolejno 10+3 i 11+1.

Wiele spodziewać się można także po Mikkelu Michelsenie. Duńczyk po słabym sezonie w barwach Unii Tarnów przeniósł się do Trójmiasta i jak na razie jest jednym z liderów gdańskiego zespołu. Świadczy o tym choćby fakt, że wystawiony jest z numerem 13., czyli teoretycznie najsilniejszego zawodnika w zespole.

Po dwóch kolejkach Nice 1. Ligi Żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 2 punktów (1 zwycięstwo, 1 porażka). Natomiast Speed Car Motor Lublin zajmuje 2. lokatę z dorobkiem 3 oczek (1 remis, 1 zwycięstwo).

Nasz typ: Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin (43:47)

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin: 
1. Robert Lambert
2. Sam Masters
3. Daniel Jeleniewski
4. Dawid Lampart
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Oskar Fajfer
10. Patrick Hougaard
11. Michał Szczepaniak
12. Mikkel Bech
13. Mikkel Michelsen
14. Marcin Turowski

Początek spotkania: 16:15
Sędzia: Wojciech Grodzki
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car