Debiuty w drużynie gospodarzy. Euro Finannce Polonia Piła – Speed Car Motor Lublin (awizowane składy)

W najbliższą niedzielę w ramach 7. kolejki Nice 1. Ligi ŻużlowejEuro Finannce Polonia Piła podejmie na własnym torze lidera rozgrywek – Speed Car Motor Lublin. Poznaliśmy awizowane składy obu ekip.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Euro Finannce Polonia Piła – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Drużyna Polonii Piła wygrała swój ostatni mecz z Orłem Łódź 49:41, czym pokazała, że na swoim torze jest niezwykle silnym zespołem. Do składu pilan awizowany został Chris „Bomber” Harris, dla którego będzie to ligowy debiut w rozgrywkach Nice 1.LŻ w sezonie 2018. Oprócz 35-letniego Brytyjczyka, po raz pierwszy na torze zaprezentuje się Piotr Gryszpiński, który z Patrykiem Fajferem stworzy parę juniorską gospodarzy.

W składzie gości nie doszło do zmian. Trener Dariusz Śledź stawia na sprawdzonych żużlowców, którzy w tym sezonie prezentują równą, wysoką formę. Zmienia się jedynie ustawienie par. Oprócz awizowanego Wiktora Lamparta, w biegu juniorskim ze strony gości zobaczymy Oskara Bobera.

Po 5 odjechanych spotkaniach Euro Finannce Polonia Piła plasuje się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 4 punktów (2 zwycięstwa, 3 porażki). Natomiast Speed Car Motor Lublin zajmuje fotel lidera i jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała żadnego spotkania. Motor po 6 meczach ma 11 punktów (5 zwycięstw, 1 remis).

Niedzielna, 7. kolejka Nice 1.LŻ jest ostatnią, przed meczami rewanżowymi.

Początek meczu: 14:45 (transmisja TV na Polsat Sport Extra)

Sędzia: Michał Sasień

Awizowane składy:

Speed Car Motoru Lublin:
1. Dawid Lampart
2. Sam Masters
3. Daniel Jeleniewski
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

Euro Finannce Polonia Piła:
9. Tomasz Gapiński
10. Adrian Cyfer
11. Rafał Okoniewski
12. Chris Harris
13. Tomas Jonasson
14. Piotr Gryszpiński
15. Patryk Fajfer

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car