Mercedes do zrzucania bomb
Mercedes do zrzucania bomb

Mercedes do zrzucania bomb

Ostatnimi dniami świat znowu przypomniał sobie o dyktatorze z Korei Północnej. Kim Dzong Un zawiesza próby jądrowe i rakietowe na Półwyspie Koreańskim. Czy Kim przestanie zrzucać bomby?

tekst: Artur Skibiński,  foto: internet

Z pewnością nie, a na pewno nie w jego jednym z Mercedesów. Jak donosi The Washington Post, ochrona dyktatora z Korei obejmuje również jego ekskrementy.

Kim Dzong  Un nie podróżuje samolotem ze względów bezpieczeństwa. Każdorazowo wybiera drogę lądową, prywatnym pociągiem, lub w kolumnie kuloodpornych limuzyn Mercedesa. Jak się okazuje, jedna z S Klas Kima okazuje się być… jeżdżącą toaletą.

„Zamiast korzystać z publicznych toalet, przywódca Korei Północnej ma prywatną toaletę, która towarzyszy jego podróżom” – twierdzi Lee Yun-keol w wywiadzie dla The Post. Lee pracował dla rządu Korei Północnej do 2005 roku, w którym zdezerterował do Korei Południowej.

Dlaczego kuloodporna toaleta Kima jest tak bardzo dobrze chroniona? Okazuje się, że jej zawartość może być źródłem informacji o stanie zdrowia dyktatora, a to jak i wiele innych rzeczy w Korei Północnej jest ściśle tajne.

Kto z Was chciałby mieć takiego toitoia?