Civic Type R pick up

Civic Type R Pickup – Honda dla rolnika?

Civic Type R pickup | Popularność puckupów w Polsce powoli rośnie. Nieco gorzej wygląda sytuacja z samochodami z „otwartym bagażnikiem”, ale bez offroadowych predyspozycji. 1 kwietnia 2011 roku BMW pokazało M3 w wersji pickup. Tym razem przyszła kolej na Hondę.

Tekst: Mateusz Malec foto: carmagazine.co.uk

Zespół Honda UK miał w magazynie przedsprzedażowy model Civica Type R. Auto miało trafić do utylizacji, ale jego konstruktorzy postanowili zrobić z nim coś nietypowego.

Patrząc od przodu auto praktycznie nie różni się od zwykłego Civica. Jedyne, co może zapalić nam czerwoną lampkę, to szperacze na dachu i antena typu „shark fin”.

Civic Type R pick up
Civic Type R pick up

Natomiast patrząc z boku brakuje nam… połowy dachu i jednej pary drzwi! W ich miejsce wskoczyła klatka wzmacniająca, a tylne drzwi zostały zaspawane, aby dodatkowo usztywnić i wygładzić karoserie. Tylna klapa została zamontowana na stałe a, co najważniejsze, wielkie skrzydło również pozostało na swoim miejscu.

Jeśli chodzi o silnik i zespół napędowy, to nie różni się on niczym od zwykłego Civica Type R. Dalej mamy do dyspozycji 2-litrowego doładowanego VTEC-a o mocy 316 KM i momencie obrotowym sięgającym 401 Nm.

Civic Type R w wersji pickup zbiera pozytywne opinie na imprezach motoryzacyjnych na Wyspach. Jak mówi sam kierownik projektu: „Jedziemy po rekord na torze Nürburgring dla najszybszej przednionapędowej ciężarówki”.

Civic Type R pick up
Civic Type R pick up