Rekiny odgryzą się Koziołkom? ROW Rybnik – Speed Car Motor Lublin (awizowane składy)

W najbliższą niedzielę awansem w ramach 11. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej ROW Rybnik zmierzy się na własnym torze z liderem tabeli – Speed Car Motorem Lublin. Pierwsze starcie tych drużyn w Lublinie zakończyło się wynikiem 48:42 dla gospodarzy. Poznaliśmy awizowane składy obu ekip na to spotkanie.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

ROW Rybnik – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Lublinianie przyjadą do Rybnika bez Daniela Jeleniewskiego. Dla wychowanka LKŻ Lublin zabrakło miejsca w składzie również w meczu z Arge Speedway Wandą Kraków (64:26 dla Motoru), przez co w internecie wybuchła burza na temat popularnego „Jelenia” i atmosfery w drużynie. Miejsce 35-latka ma zająć Sam Masters. 

ROW Rybnik po raz kolejny postawił na młodego Daniela Bewleya. 19-letni Brytyjczyk wystąpił dotąd w jednym meczu Rekinów. Było to spotkanie z ekipą z Krakowa, w którym zdobył 13+2. 

Niedzielne spotkanie będzie rewanżem obu zespołów. W pierwszym starciu wynik na swoją korzyść rozstrzygnął Speed Car Motor Lublin wygrywając 48:42. Rybnicki ROW, który przed sezonem uznawany był za faworyta do awansu do PGE Ekstraligi, będzie chciał za wszelką cenę wygrać to spotkanie i zdobyć punkt bonusowy. Na pewno możemy liczyć na zacięte spotkanie i pokaz dobrego speedwaya.

Nasz typ: ROW 46:44 Motor

Początek spotkania: 16:00 (transmisja TV na Eleven Sports 2)

Sędzia: Krzysztof Meyze

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:
1. Dawid Lampart
2. Paweł Miesiąc
3. Sam Masters
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

ROW Rybnik:
9. Daniel Bewley
10. Andrzej Lebiediew
11. Troy Batchelor
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car