Dziś 2. Finał SEC w Güstrow. Lambert i Jonsson na liście startowej.

W sobotnie popołudnie w niemieckim Güstrow odbędzie się 2. Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. W zawodach wystąpią żużlowcy Speed Car Motoru Lublin – Robert LambertAndreas Jonsson.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

2. Finał SEC w Güstrow: Robert Lambert i Andreas Jonsson

Robert Lambert startuje w tegorocznym Tauron SEC w miejsce Artioma Łaguty, który po awansie do cyklu Grand Prix wycofał się z rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W pierwszej rundzie zawodów w Gnieźnie, zawodnik Speed Car Motoru Lublin zajął 11. lokatę z dorobkiem 6 punktów. Zdobycz Brytyjczyka byłaby z pewnością większa, gdyby nie taśma w pierwszym biegu 20-latka. Lambert przez całe zawody szukał odpowiednich ustawień motocykla. Korekty przyniosły efekt w ostatnim tego dnia wyścigu zawodnika z Norwich, kiedy to za swoimi plecami przywiózł Piotra PawlickiegoPetera Kildemanda i Josefa Franca.

Sobotnia runda Tauron SEC odbędzie się na niemieckim torze w Güstrow. Wielu żużlowców skarży się, że jest to owal zagadka, na który ciężko znaleźć odpowiednie ustawienia. Robert Lambert w przeszłości wielokrotnie ścigał się na tym torze, co może zaprocentować w dzisiejszych zawodach.

Andreas Jonsson po pierwszym finale zajmuje 10. pozycję z dorobkiem 7 oczek. Szwed rozpoczął zawody od zwycięstwa, które było dla „AJ” pierwszym i ostatnim tego wieczoru. Przed rozpoczęciem sezonu Jonsson zapowiadał, że będzie chciał bić się o najwyższe cele w Tauron SEC, więc sobotnie zawody będą dla 37-latka bardzo kluczowe.

Po pierwszym finale Tauron SEC w Gnieźnie liderem jest Jarosław Hampel, który w obecnym sezonie „jest w gazie” i na niemieckiej ziemi będzie chciał utrzymać pozycję lidera turnieju. Przeszkodzić w tym mogą gospodarze – Kai Huckenbeck czy Kevin Woelbert.

Początek zawodów o godzinie 18:00. Transmisja na kanale Eurosport 1.

Lista startowa:

1. Leon Madsen #66
2. Kevin Woelbert
3. Vaclav Milik #225
4. Andrzej Lebiediew #129
5. Kai Huckenbeck #744
6. Mikkel Michelsen #155
7. Andriej Kudriaszow #91
8. Piotr Pawlicki #777
9. Emil Sajfutdinow #89
10. Krzysztof Kasprzak #507
11. Jarosław Hampel #33
12. Josef Franc #444
13. Antonio Lindbaeck #85
14. Andreas Jonsson #100
15. Peter Kildemand #25
16. Robert Lambert #505

17. Max Dilger
18. Tobias Busch

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car