Kolejna kontuzja w Speed Car Motorze Lublin. Pech Emila Peronia.

We wtorkowe popołudnie juniorzy Speed Car Motoru Lublin brali udział w IX rundzie DMPJ w Gdańsku. Źle dla Emila Peronia zaczęły się te zawody. 19-latek w drugim biegu upadł na tor, po czym został odwieziony do szpitala.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk, Emil Peroń

Speed Car Motor Lublin: kontuzja Emila Peronia

Emil Peroń w swoim pierwszym starcie we wtorkowych zawodach na drugim łuku pierwszego okrążenia stracił panowanie nad motocyklem i razem z Dawidem Knapikiem (Unia Tarnów) z impetem upadł na tor. Tarnowianin szybko podniósł się o własnych siłach. Peroń długo leżał na torze skarżąc się na ból prawej nogi oraz pleców. Po chwili został odwieziony do szpitala w Gdańsku.

Wychowanek Speed Car Motoru Lublin doznał złamania prawej kości udowej. Emil przeszedł już operację, w nogę zostały wstawione druty. Ponadto naruszone zostały kręgi kręgosłupa, ale na szczęście obyło się bez zabiegu. 19-latek przebywa w gdańskim szpitalu, czuje się coraz lepiej i pozdrawia wszystkich kibiców czarnego sportu. Całe środowisko żużlowe mocno trzyma kciuki za powrót do zdrowia utalentowanego juniora Motoru.

Juniorzy Speed Car Motoru Lublin w składzie: Wiktor Lampart, Oskar Bober z dorobkiem 22 punktów zajęli 2. miejsce we wtorkowej IX rundzie DMPJ.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car