Speed Car Motor Lublin poważnie osłabiony. Kapitan kontuzjowany!

Daniel Jeleniewski, kapitan Speed Car Motoru Lublin złamał nogę podczas treningu na motocrossie. 35-letni żużlowiec jest już po operacji.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin: Daniel Jeleniewski kontuzjowany

We wtorkowe popołudnie na oficjalnym profilu Facebook Speed Car Motoru Lublin pojawiła się informacja o kontuzji Daniela Jeleniewskiego. Wychowanek LKŻ Lublin w poniedziałek brał udział w treningu na motocrossie, na którym złamał nogę. Popularny „Jeleń” przeszedł już operację, teraz czeka go rehabilitacja. Na ten moment nie wiadomo, jak długo będzie trwała absencja Jeleniewskiego. Całe lubelskie środowisko żużlowe trzyma kciuki za szybki powrót do zdrowia zawodnika.

– Kapitan naszego zespołu Daniel Jeleniewski nie wystąpi w najbliższym meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Zawodnik złamał nogę w trakcie poniedziałkowego treningu motocrossowego. Daniel jest obecnie pod opieką najlepszych specjalistów ze szpitala SPSK 4 w Lublinie, gdzie przeszedł pomyślnie operację – mówi Jakub KępaDziękujemy całemu sztabowi medycznemu, który podjął się operacji naszego zawodnika. Jesteśmy w stałym kontakcie z doktorem Pawłem Polakiem, konsultujemy nasze działania także ze specjalistami z Medisport, gdzie nasz kapitan będzie przechodził rehabilitację – dodaje

Daniel Jeleniewski ze średnią 1,917 jest obecnie 17 zawodnikiem Nice 1. Ligi ŻużlowejSpeed Car Motor Lublin po 11 meczach z dorobkiem 25 punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie Motor odjedzie na swoim torze 12 sierpnia z ekipą Wybrzeża Gdańsk.

Kontuzja Jeleniewskiego jest ogromnym osłabieniem Koziołków w kontekście walki o PGE Ekstraligę. Czy działacze żółto-biało-niebieskich zdecydują się na wzmocnienie składu? Kolejne okienko transferowe będzie otwarte 1 – 15 września.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Speed Car