Dla kogo PGE Ekstraliga? Speed Car Motor Lublin – ROW Rybnik (składy)

Speed Car Motor Lublin po porażce w pierwszym meczu finałowym Nice 1. Ligi Żużlowej z rybnickim ROW-em 52:38 w niedzielne popołudnie zrobi wszystko, aby tę stratę na własnym torze odrobić. Kto przy Alejach Zygmuntowskich będzie cieszył się z awansu do PGE Ekstraligi? Prezentujemy składy obu finalistów na to spotkanie.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin – ROW Rybnik: awizowane składy

Niedzielne starcie będzie dla obu drużyn meczem o wszystko. Bliżej upragnionego awansu do PGE Ekstraligi jest ROW Rybnik, który do Lublina przyjedzie z 14-punktową zaliczką, jednak żużlowcy Speed Car Motoru Lublin nie składają broni i zapewniają walkę do ostatnich metrów. Jedno jest pewne – komplet publiczności na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5 zobaczy w niedzielne popołudnie kawał dobrego żużla, niczym przedsmak ekstraligowego ścigania.

W składzie gości nie doszło do żadnej zmiany względem pierwszego finału Nice 1. Ligi Żużlowej na torze w Rybniku. Jednak kibice „Rekinów” przeżyli chwile grozy, bowiem groźny upadek w Gorzowie zaliczył Lars Skupień. U 21-latka podejrzewano wstrząs mózgu, jednak prezes Mrozek zapewnił, że występ juniora ROW-u w niedzielnym meczu jest niezagrożony.

W składzie Speed Car Motoru Lublin doszło do roszady par. Z Dawidem Lampartem pojedzie Joel Kling, natomiast Paweł Miesiąc będzie ustawiał się pod taśmą z Robertem Lambertem. Pod numerem 14. prawdopodobnie zobaczymy także Oskara Bobera, który wraca do składu Motoru po zawieszeniu.

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor
2. Andriej Karpow
3. Andrzej Lebiediew
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień

Speed Car Motor Lublin:
9. Dawid Lampart
10. Joel Kling
11. Paweł Miesiąc
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14.
15. Wiktor Lampart

Początek spotkania: godz. 14:30 (transmisja Polsat Sport, ELEVEN Sports i SABMAR.tv)
Sędzia: Michał Sasień
Wynik pierwszego meczu: 52:38 dla ROW Rybnik