GOSIA RDEST wygrywa na Hungaroringu! I wygrana w GT4

gosia rdest hungaroring gt4 aurdi r8 lms

Piąta runda mistrzostw GT4 European Series zakończyła się wielkim sukcesem Gosi Rdest. Na słynnym torze Hungaroring Polka, startująca w duecie z Cedrikiem Freiburghausem, wygrała w swojej klasie niezwykle emocjonujący wyścig!

To pierwsze zwycięstwo Polki w tym cyklu i drugie miejsce na podium. Tym cenniejsze, bo wywalczone na bardzo wymagającym torze i w arcytrudnych warunkach. Przez cały weekend w Budapeszcie padał deszcz i skuteczna jazda wymagała nie tylko maksymalnej koncentracji, ale też odpowiedniej strategii.

Prowadząca Audi R8 LMS GT4 Gosia Rdest doskonale spisała się już w kwalifikacjach, dzięki czemu do niedzielnego wyścigu startowała z pole postion w klasie Pro-Am. Sytuację utrudniły jednak opady deszczu tuż przed startem. Nawierzchnia zrobiła się mokra i zespoły musiały podjąć trudną decyzję dotyczącą doboru opon. Ekipa Phoenix Racing, w barwach której jeździ Polka zdecydowała się na slicki, licząc że dadzą one przewagę, gdy nawierzchnia przeschnie.

gosia rdest hungaroring audi r8 lms gt4
Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu

Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu | Przebieg wyścigu

Na starcie tor jednak był jeszcze zbyt mokry. W tych warunkach nie było mowy o utrzymaniu pierwszej pozycji, ale Polka szybko opanowała sytuację i ograniczyła straty. Z każdym kolejnym okrążeniem tor przysychał, a ryzyko z założeniem slicków zaczęło się opłacać. Opony pracowały coraz lepiej, co pozwoliło Gosi Rdest na odważniejszą, bardziej precyzyjną jazdę i w konsekwencji systematyczne poprawianie lokaty. Choć tor w Budapeszcie wyjątkowo nie sprzyja wyprzedzaniu, nasza zawodniczka skutecznie goniła czołówkę.

Świetną jazdę i marsz w górę klasyfikacji kontynuował zmiennik Gosi – Szwajcar Cedric Freiburghaus. Dzielnie walczył z rywalami, popisując się kilkoma efektownymi manewrami. Odzyskał pierwsze miejsce w klasie i obronił je już do końca wyścigu.

Polsko-szwajcarski duet mógł świętować pierwsze w sezonie zwycięstwo w klasie Pro-Am i świetne, 10. miejsce w klasyfikacji generalnej niedzielnego wyścigu.

Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu
Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu

– Od samego początku to był dla nas niesamowicie emocjonujący weekend. Nie mogliśmy pojechać pierwszego treningu, ale szybko odrobiliśmy lekcje i nasze wyniki były coraz lepsze. Jestem zadowolona z moich kwalifikacji, w których udało się zająć pierwsze miejsce w klasie i 10. w generalce. Niedzielny wyścig był dla wszystkich zagadką. Przed startem strasznie padało, a mimo to zdecydowaliśmy się startować na slickach, ponieważ prognozy wskazywały, że będzie przysychać. Tak też się stało, co przyniosło ogromną korzyść na sam koniec wyścigu – pierwsze miejsce w klasie i 10. w generalce. Jestem bardzo zadowolona. Zespół wykonał fantastyczną robotę, samochód prowadził się świetnie. Dziękuję wszystkim partnerom, sponsorom, kibicom i mam nadzieję powtórzyć ten wynik w ostatniej tegorocznej rundzie mistrzostw – powiedziała po niedzielnym zwycięstwie Gosia Rdest.

Gosia Rdest wygrywa na Hungaroringu | Najszybszy czas kwalifiakcji

Trofeum za zdobycie pierwszego miejsca nie będzie jedynym, jakie Gosia przywiezie z Budapesztu. Została również uhonorowana nagrodą za najszybszy czas kwalifikacji w kategorii PRO/AM.

Kolejna, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw GT4 European Series już za dwa tygodnie w Niemczach, na znanym z Formuły 1 niemieckim torze Nürburgring.


Szczery wywiad z najszybszą Polką – Gosią Rdest – znajdziesz TUTAJ