Koziołki z dwoma nowymi zawodnikami. Speed Car Motor Lublin – Lokomotiv Daugavpils: awizowane składy

W najbliższy weekend odbędą się rewanżowe mecze półfinałowe Nice 1. Ligi Żużlowej sezonu 2018. Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin w sobotnie popołudnie podejmą na własnym torze łotewski Lokomotiv Daugavpils. Znamy awizowane składy na to spotkanie.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk, Speed Car Motor Lublin

Speed Car Motor Lublin – Lokomotiv Daugavpils: awizowane składy

Pierwsze spotkanie półfinałowe na Łotwie Speed Car Motor Lublin rozstrzygnął na swoją korzyść 47:43 i to lublinianie są jedną nogą w finale. Łotysze do Lublina przyjadą bez Wadima Tarasienki, w miejsce którego na torze zobaczymy Ernesta Matjuszonoka.

Nowe nazwiska pojawią się także w ekipie gospodarzy. Koziołki wzmocniły się bowiem dwoma żużlowcami, którzy mają pomóc w walce o awans Motoru do PGE Ekstraligi. To 21-letni Szwed – Joel Kling, który przed miesiącem został Indywidualnym Mistrzem Szwecji Juniorów oraz wypożyczony z Unii Tarnów Kacper Konieczny. Konieczny to 20-letni wychowanek tarnowskiej Unii, który w obecnym sezonie wystąpił w 11 spotkaniach PGE Ekstraligi, w których zdobył jedynie 2 punkty.

Obaj zawodnicy są już po pierwszym treningu z lubelską drużyną. Niewykluczone, że Kling w sobotnim spotkaniu zastąpi w składzie Sama Mastersa.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils:
1. Timo Lahti
2. Ernest Matjuszonok
3. Kjastas Puodżuks
4. Jewgienij Kostygow
5. Peter Ljung
6. Artiom Trofimow

Speed Car Motor Lublin:
9. Dawid Lampart
10. Sam Masters
11. Paweł Miesiąc
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14.
15. Wiktor Lampart

Początek meczu: sobota (8 września) godz. 16:15 (transmisja Eleven Sports)
Sędzia: Grzegorz Sokołowski
Wynik pierwszego spotkania: 47:43 dla Speed Car Motoru Lublin